Tuzla i "Zmajevi" slomili Slovake - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Tuzla i „Zmajevi“ slomili Slovake

Tuzla i „Zmajevi“ slomili Slovake

Reprezentacija Bosne i Hercegovine startovala je pobedom u pretkvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Francuskoj. Bosanci su pred 5.000 navijača u tuzlanskom „Mejdanu“ savladali Slovačku  29:25 (14:14) boljom igrom u drugom poluvremenu. Slovaci su mučili tim Dragana Markovića sve do nekog pedesetog minuta. Poveli su gosti preko Radoslava Antla 21:20 u 47. minutu, ali je od tog trenutka na terenu postojao samo jedan tim.

Serijom 7:1 uz seriju odbrana Maria Blaževića, BIH je došla do 27:22, kada je bilo jasno da je pitanje pobednika rešeno.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Nikola Prce. Gorostas iz Čapljine devet puta je savladao slovačke golmane, od kojih šest u prvom poluvremenu. Njemu uz rame bio je Dejan Malinović. Desni bek francuskog Kreteja bio je devet puta precizan. Kod gostiju, Antl je stao na osam, dok je Urban postigao šest golova.

BiH: Ovčina 1, Perić, Begić, Tarabochia 3, S. Burić 3, Panić 2, B. Burić (pet odbrana), Savić, Terzić, Karačić 1, Prce 9(5), Vranješ, Malinović 6, Milas, Zulfić 4, Blažević (tri odbrane).

SLOVAČKA: Szucs, Guzy, Slaninka, Dudas 3, Volentics 1, Stochl (pet odbrana), Petro, Duris, L. Urban 1,  Pekar, T. Urban 6, Stranovsky 5, Antl 8, Vadkerti 1, Putera (dvije odbrane), Matak.

Bosna i Hercegovina gostuje u subotu od 18 časova Litvaniji, koja je slavila u Đakovici prvu pobedu – 30:26 (15:8).