Vardar neporažen u Norveškoj, remi sa Elverumom na startu Lige šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vardar neporažen u Norveškoj, remi sa Elverumom na startu Lige šampiona

Vardar neporažen u Norveškoj, remi sa Elverumom na startu Lige šampiona

U prvoj utakmici grupe A nove sezone EHF Lige šampiona, Vardar je remizirao na gostovanju Elverumu 27:27 (13:13). Vrlo uzbudljiv susret, tokom kojeg su se timovi često smenjivali u vođstvu, završen je najrealnijim ishodom.

Vardar je u završnici prvog poluvremena imao plus četiri, pa se na volšeban način našao u zaostatku od tri gola početkom nastavka. Na kraju je imao i napad za pobedu, ali je Ante Gadža šutirao prebrzo i neprecizno, pa je Martin Tomovski, inače igrač utakmice, u poslednjim trenucima morao da spašava bod.

Makedonski šampion je napdao na francuski pogon. Iako sa svega  jednim treningom od prelaska na crveno-crni deo Skoplja, Kevin Njokas je predvodio napad u prvom poluvremenu, a u najboljem svetlu je u Ligi šampiona debitovao Martin Tomovski. Većim delom utakmice, Veselin Vujović je rizikovao igrom 7 na 6, i to je urodilo plodom do vođstva gostiju od 13:9. Međutim, od tog trenutka usledio je veliki pad. Vardar je pravio loše izbore u napadu, delovao nesnađeno i zbunjeno u odbrani, što je domaćin iskoristio da napravi seriju 7:0 krajem prvog i početkom drugog poluvremena.

Delovalo je da će dvostruki prvak Evrope izgubiti glavu, ali je „ručna povučena na vreme“. Golovi Moralesa, dve krađe Darka Đukića i dva gola Timura Dibirova u nizu, donela su novi preokret. Do kraja je na snazi bila rezultatska klackalica, a Vardar je bio taj koji je imao izglednu priliku da osvoji ceo plen. Ipak, s obzirom na sve okolnosti, bod nije malo…

ELVERUM-VARDAR 27:27 (13:13)

ELVERUM: Frajs 9 odbrana, Imsgard odbrane 3 – Grendal 5, Mate 6, Johanson 3, Heidal 6, Solstad 3, Lien 1, Vidović, Hedberg, Larsen, Moe Nilsen, Petersen 3, Fingren, Porkelson, Langas

VARDAR: Tomovski 14 odbrana, Safar – Miševski, Đukić, Taleski, Čuvara,  Dialo, Olivie Njokas 3, Stoilov 1, Dibirov 3, Georgievski 1, Morales 5, Valčak 1, Gadža 4, Toto 6, Kevin Njokas 3,

SEMAFOR: 2:0, 3:4, 6:7, 7:9, 8:12, 9:13, 16:13, 17:16, 21:22, 23:22, 24:25, 27:27

IGRAČ UTAKMICE: Martin Tomovski