MAKEDONIJA GRMI: We are Vardar Skopje! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa MAKEDONIJA GRMI: We are Vardar Skopje!

MAKEDONIJA GRMI: We are Vardar Skopje!

3 komentari

Od očaja do sjaja za samo sedam dana. Posle lošeg izdanja u Ploku, Vardar je deklasirao Vislu u grotlu „Jane Sandanski“ dvorane 31:20 (14:10), i plasirao se u četvrtfinale VELUX EHF Lige šampiona, drugi put za redom. U prvom meču, poljski vicešampion je slavio sa 32:26, a taj zaostatak bio je anuliran već u drugom minutu drugog poluvremena. Spektaklurna slika koju su navijači i igrači Vardara napravili večeras u Skoplju, dugo će se pamtiti u rukometnom svetu.

VARDAR SKOPLJE –  ORLEN VISLA PLOK  31:20 (14:10)

VARDAR: Sterbik 12, Angelov 1 (1) – Stoilov 3, Brumen, Pribak, Terzić, Toskić 2, Karacić 7 (2/2), Dujszebajew 9 (1/2), Abutović, Lazarov 1, Rastvortsev, Dibirov 1 (0/1), Gorbok 8, Shishkarev, Chipurin.

7m: 3/5

Isključenja: 6 min.

ORLEN VISLA PLOK: Wichary 4(1), Morawski, Corrales 4 (1) – Kwiatkowski, Daszek 1, Racotea 2, Tioumentsev 3, Wiśniewski 3, Ghionea 2 (0/1), Piechowski, Jurkiewicz 3, Syprzak 2, Zelenović 2, Montoro 2, Nikcević.

7m: 0/1

Isključenja: 10 min.

Igrač utakmice: Sergej Gorbok, Aleks Dujšebaev (Vardar)

Veče za zaborav: Rodrigo Korales (Visla)

Strpljivo je Vardar počeo, svestan da mora iz minuta u minut, iz napada u napad da topi prednost sa kojom je rival doputovao. Sergej Gorbok je, od tragičara prvog meča, vrlo brzo prerastao u heroja, opravdavši tako epitet velike investicije. Na njegovim krilima, domaći su održavali plus dva, a posle njegovog četvrtog gola poveli sa 9:5. Mogao je Vardar već u prvom delu da stigne „na nulu“. Nastavio je Gorbok da rešeta, doneo 13:8, ali u dva napada za šest razlike domači nisu ni šutirali na gol. Tiomencev je poslednji pogodio pred odmor, na koji se otišlo sa ohrabrujućih 14:10.

– 7/7 ŠUTIRAO JE SERGEJ GORBOK U PRVOM POLUVREMENU

– SEDAM OD SVOJIH DEVET GOLOVA, DUJŠEBAEV JE POSTIGAO U DRUGOM POLUVREMENU

– JEDAN GOL, POSTIGLA JE VISLA ZA PRVIH 15 MINUTA NASTAVKA

– ČETIRI ZICERA, ODBRANIO JE ŠTERBIK NEMANJI ZELENOVIĆU

– PRVO ISKLJUČENJE ZA VARDAR, DOSUĐENO JE U 45. MINUTU

– JEDINI SEDMERAC ZA VISLU, DOSUĐEN JE U 57. MINUTU. PETRE ANGELOV JE ODBRANIO

– JEDAN GOL NA OVOM MEČU, POSTIGAO JE TIMUR DIBIROV, NAJBOLJI STRELAC TIMA (PET PROMAŠAJA)

Jedva da je istekao minut igre u nastavku, a Dujšebaev je sa dva gola doveo svoj tim do „magičnih“ plus šest – 16:10 i rani tajm – aut Manola Kadenjasa.  Znalo se da će Gorbok i Šterbik morati da „polude“ ako makedonski klub želi dalje. Šterbik je nizao strašne odbrane, gosti nisu znali gde se nalaze. Višnjevski je smanjio na 16:11, pre nego što je krenula ubitačna serija crveno – crnih, koja je kao tajfun zbrisala Poljake iz Lige šampiona. Kada se i Dibirov konačno upisao u strelce, realizovavši kontra napad, na semaforu je pisalo 18:11. Dva puta Dujšebaev, potom i Toskić dižu razliku na dvocifrenu vrednost – 21:11. Igrao je Vardar kao u transu u tim trenucima, ali je Višari ipak uspeo da odloži nok – aut. Pri poslednje pomenutom rezultatu, Karačić sjajno krade loptu i izlazi sam pred protivničkog golmana, ali poljski čuvar mreže maestralno brani i omogućava Višnjevskom da samo par sekundi kasnije smanji na 21:12, iznudivši pritom isključenje Brumena. Vardar je krenuo bez golmana, izgubio loptu, a Jurkievič (kao i u prvom meču) pogađa sa svoje polovine za 21:13. Činilo se u tom trenutku da će finiš biti dramatičan, ali tako nisu mislili i momci Raula Gonzalesa. Šterbik je sprečio rivala da se potpuno vrati, a maestralni Dujšebaev je to uspeo da materijalizuje u napadu. Gosti nisu mogli ispod minus osam. Vardar je održavao vođstvo od devet razlike. Jedini gol Gorboka u nastavku podiže prednost na 25:15, nakon čega je sve bilo jasno. Maksimalnih 31:19, postavio je magični Aleks Dujšebaev, momak koji je i prošle sezone u ovoj fazi takmičenja pokazao svu raskoš svog talenta.

TEKST: MARKO MARJANOVIĆ