VARDAR TREĆI U EVROPI: Pobedom završena debitantska sezona - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa VARDAR TREĆI U EVROPI: Pobedom završena debitantska sezona

VARDAR TREĆI U EVROPI: Pobedom završena debitantska sezona

U najefikasnijoj utakmici ove sezone Lige šampiona, Vardar je savladao Mitjiland rezultatom 34:31 (14:12), i tako osvojio odlićno treće mesto u svom debitanrskom nastupu sa najboljim klubovima starog kontinenta. Utešnu pobedu u ovakvim mečevima uglavnom ostvaruje tim koji je „bezbolnije“ poražen u polufinalu, ali je u ovom slučaju razlika u kvalitetu u korist makedonskog šampiona bila dovoljno ubedljiva da se izbegne takav scenario.
Baš kao juče u polufinalu, Mitjiland je održavao egal do rezultata 3:3, kada Andrea Lekić kreće u seriju asistencija, a svojim prvim golom donosi Vardaru prednost od 7:4. Nikolić realizuje sedmerac za 8:4, što primorava Hele Tomsen, budućeg selektora reprezentacije Švedske, na prvi tajm – aut. Još jednom je kod Mitjilanda briljirala Niki Grot, vrlo verovatno najbolji strelac prvof fajnal – fora. Najviše njenom zaslugom, prvak Danske uspeo je da zaostatk učini minimalnim, 10:9 i 11:10. Zatim sledi period od osam minuta bez gola Dankinja, jer je u seriju odbrana ušla Ina Suslina. Ni Vardar nije briljirao u napadu u tom intervalu, pa je prednost povećana samo na 13:10, posle dva uzastopna gola Julije Nikolić. Ipak, Mitjiland koristi igrača više i smanjuje na 13:12, pre nego što Begonja Fernandez pogađa iz kontra napada u poslednjim trenucima prvog dela za 14:12.

5-1 I HMIROVA
Lekić golom otvara nastavak, ali onda sledi serija autsajdera za izjednačenje, 15:15, a potom i 16:16, što je bilo i poslednje poravnanje na meču. Tada Indira Kastratović menja odbranu na 5-1, čime zaustavlja protivnički napad. Tatjana Hmirova pronalazi napadačko raspoloženje, iako skoro i da nije igrala u prvom poluvremenu. 24-ogodišnja Ruskinja postiže pet golova u kratkom intervalu i dovodi svoj tim do vođstva od 23:17 u 45-om minutu, što je i prelomilo meč. Mitjiland je uspeo u par navrata da smanji ma minus tri, ali snage i kvaliteta za povratak nije bilo. Još jednom je nedostajao golmanski učinak Sabine Englert, ali i šutersko raspoloženje Stine Jorgensen, koja je čitavo takmičenje odigrala na vrhunskom nivou.

Nikolić i Radičević bile su najefikasnije kod pobednika sa po šest golova, pratila ih je Lekić sa pet. Danski šampion nije imao dovoljno raspoloženu rukometašicu osim Niki Grot, koja je pogodila 11 puta.