Veliki bodovi: Nexe za gol bolje od Savenhofa! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Veliki bodovi: Nexe za gol bolje od Savenhofa!

Veliki bodovi: Nexe za gol bolje od Savenhofa!

Ekipa Nexea je osvojila velika dva boda na startu drugog kruga EHF Lige Evrope. Pred punim tribinama u Našicama, „Gromovi“ su pobedili najbolji švedski tim Savenhof 29:28 (16:13).

Od prvog do poslednjeg minuta, tim Branka Tamšea je imao prednost, ali nije uspeo da izbegne neizvesnost u završnici. Bilo je i plus pet u par navrata prvog  poluvremena. Savenhof je nalazio način da se vrati, ali ne i da preokrene.

Nije im to dozvolio Dominik Kuzmanović, koji je blistavu formu sa EHF Euro 2024 preneo i na klupski nivo. Sa 15 odbrana bio je odlučujući faktor meča.

Na drugoj strani je briljirao njegov kolega po lokaciji, Simon Meler. Sa tri odbranjena sedmerca Fahrudinu Meliću držao je svoju ekipu u igri, unervozio je domaće napadače koji su propustili da realizuju dosta povoljnijih sitaucija – srećom, ne i previše.

Poslednji penal odbranio je pola minuta pre kraja, i dao saigračima priliku da osvoje bod na teškom gostovanju. Ipak, Nexe je uspelo da se odbrani ne dozvolivši protivniku da šutira.

Luka Moslavac je sa sedam golova bio najbolji strelac Nexea, a po četiri pogotka postigli su Borna Manci Mičević i Marko Bezjak.

Na drugoj strani se istakao Faranin Oli Mitun sa sedam golova. Simon Meler je meč završio sa 17 odbrana.