Sjajnih dvadeset minuta nedovoljno, Voša poražena u Šafhauzenu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Sjajnih dvadeset minuta nedovoljno, Voša poražena u Šafhauzenu

Sjajnih dvadeset minuta nedovoljno, Voša poražena u Šafhauzenu

U prvom kolu drugog kruga EHF Lige Evrope, povredama desetkovana Vojvodina položila je oružje pred Kadetenom u Šafhauzenu 27:24 (15:13).

I bez šestorice standardnih igrača, srpski šampion je odigrao skoro idiličnih 20 minuta, ali to nije bilo dovoljno protiv sastava Hrvoja Horvata, kojim je na terenu dirigovao sjajni  veteran Đoan Kaneljas.

Vrhunska kontrola u oba pravca, šuterski kvalitet Đorđića i par odbrana Trnavca, razlozi su vođstva gostiju od 10:6. Delovalo je tada da Voša može do podviga, ali se situacija potpuno preokrenula do odlaska na odmor. Učinio je to Pilipović – uz par intervencija iz igre, od nedavno hrvatski reprezentativac „skinuo“ je sedmerce Đorđiću i Ocvirku, a Kaneljas je pred suprotinim golom pokrenuo preokret.

Stao je napad, stala je i odbrana, pa je Kadeten serijom 9:2 došao do plus tri na velikom odmoru.

Napad je bio najveći problem srpskog prvaka u nastavku. Tačnije. odbrana tima iz Švajcarske je maksimalno „eksploatisala“ nedovoljnu širinu protivnika. Prišla je Vojvodina u dva navrata na gol zaostatka, ali je serijom 4:0 za 21:16, Kadeten, ispostaviće se, rešio pitanje pobednika. Gosti nisu uspeli ozbiljnije da zaprete do kraja.

Podsetimo, na ovo gostovanje nisu pošli defanzivni specijalista Miljan Vukovljak, levi bek Mohamed Aziz Aidi, srednji bek Stefan Dodić, desno kirlo Vukašin Vorkapić, supertalentovani Simo Šijan, dok je već tri meseca zbog teške povrede kolena van stroja levoruki bek Milan Milić. Doduše, i Kadetenu su falila trojica bekova, PoljakPjetrašikMađar Barton i NemacMatken.

Najefikasniji igrač meča bio je Islanđanin Odin Tor Rikardson sa osam golova, ali je epitet igrača meča zavredio Đoan Kaneljas sa pet golova i pregršt asistencija. Pilipović je doprineo sa 13 odbrana.

Petar Đorđić i Milan Golubović su dali po četiri gola za Vojvodinu, a Nemanja RatkovićBranko TomićLuka Rogan i Boris Puhovski po tri. Andrej Trnavac je imao šest odbrana, a Fran Lučin četiri.

KADETEN – VOJVODINA 27:24 (12:11)

Šafhauzen – Dvorana: Arena Šafhauzen. Sedmerci: Kadeten 4(3), Vojvodina 3(3). Isključenja: Kadeten 6, Vojvodina 8 minuta.

KADETEN: Pilipović, Petrić, Ben Romdahe 3, Rikardson 8, Kanjeljas 5, Hračkovec 2, Šoper, Lier 3, MAjer, Marković 1, Maros 4, Martinović, Prince, Herburger 1.

VOJVODINA: Lučin, Radenković, Ocvirk, Ratković 3, Trnavac, Milenković 1, Sunajko, Pušica 1, Rađenović 2, Pešić, Draško, Tomić 3, Rogan 3, Đorđić 4, Golubović 4, Puhovski 3.