Vesprem slomio Kil u finišu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vesprem slomio Kil u finišu!

Vesprem slomio Kil u finišu!

U prvoj od dve današnje reprize polufinala prošlosezonske Lige šampiona, Vesprem je u svojoj Areni savladao Kil rezultatom 29:27 (17:15). Domaći su do trijumfa došli zahvaljujući sjajnim rešenjima u poslednjih par napada, a nemačkom šampionu nije pomogla ni vrhunska partija Domagoja Duvnjaka, jedna od najboljih, ako ne i najbolja u ovoj sezoni.

VESPREM – KIL 29:27 (17:15)

Sedmerci: Vesprem 1/1, Kil 3/3

Isključenja: Vesprem 12, Kil 12 minuta

VESPREM: Mikler, Alilović – Guljaš 5, Ivančik 1, Šuč, Ilić 5 (1), Palmarson 1, Nilson 4, Ugalde 2, Marguč 4, Ćema 2, Varju, Terzić, Sulić 3, Lekai, Slišković 2

KIL: Landid, Kacijanis – Duvnjak 7, Fereira, Toft Hansen 2, Mamelund, Šprenger 1, Vajnhold, Disinger 5, Ekberg 1, Kaneljas 4 (3), Damke 3, Vujin 4, Oprea

Epitet derbija kola je u potpunosti opravdan. Nijedan od timova nije imao veću prednost od tri gola tokom meča, a Kil je taj koji je u početnoj fazi diktirao igru i rezultat. Momci Alfreda Gislasona su vodili golom iili dva razlike sve do 19. minuta. Tada je Alilović, koji je nešto ranije zamenio neučinkovitog Miklera, zabeležio tek prvu golmansku intervenciju za Vesprem, kada je počeo mini preokret mađarskog šampiona. Proradio je Momir Ilić, koji je fantastičnim golom u poslednjoj sekundi 30. minuta poslao svoj tim na odmor sa plus dva.

Pre svega zahvaljujući Aliloviću, Vesprem je čuvao prednost sve do poslednje šestine dvoboja. Nisu domaći iskoristili priliku da pri rezultatu 22:19 prvi put steknu četiri razlike, što su „Zebre“ znale da kazne. Duvnjak je bio pokretač crno – belih, a pratio ga je i Marko Vujin, koji je u 53. minutu promešao odbranu i pogodio za vođstvo Kila posle dugo vremena – 24:25. Odgovorio je onaj od koga se to nije očekivalo – Peter Guljaš. Mađarski dvometraš je na najbolji način nadomestio nedostanak vrhunskih desnih bekova kao što su Nađ i Cajc.  Guljaš je inicirao novi preokret, da bi Nilson na početku 59. minuta pogodio za 28:26 u korist Vesprema.

Domagoj Duvnjak je na ulasku u poslenji minut vratio veru gostima, pogotkom posle finte u stilu Ivano Balić (žrtva Renato Sulić). Sabate je zatražio tajm – aut i nacrtao akciju koju su njegovi momci uspešno sproveli u delo. Guljaš je obezbedio veliki ugao Ugaldeu, koji je pogodio za veliku radost za više od 5 000 navijača u Vesprem areni.

Bila je to četvrta uzastopna pobeda Vesprema nakon početnog remija u Plocku, čime je ovaj tim sačuvao prvo mesto u grupi A. Kil j doživeo drugi poraz, nakon neuspeha na premijeri u Zagrebu.