Voša nemoćna, Španci lako slavili u Novom Sadu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Voša nemoćna, Španci lako slavili u Novom Sadu

Voša nemoćna, Španci lako slavili u Novom Sadu

Nakon iznenađenja u Prešovu, rukometaši Vojvodine nisu uspeli da osvoje nove bodove u EHF Ligi šampiona.  U okviru petog kola grupe C, La Rioha je lako slavila u Novom Sadu rezultatom 31:26 (16:11). Favorit je veći deo posla obavio u prvom poluvremenu.

VOJVODINA – LA RIOHA 26:31 (11:16)

Sedmerci: Vojvodina 2/3, La Rioha 1/1

Isključenja: Vojvodina 4 min, La Rioha 6 min.

VOJVODINA

Arsenić, Perović – Orbović 3, Todorović 5, Pralica 3, rastvorcev, Marjanović 3, Smiljanić, Ranisavljević, Jovanović 1, Nikolić 5, Petrović, Stanković 3, Trkulja 1, Vučković 2, Gugleta

LA RIOHA

Kapelin, Aginagalde – Sančez, Rokas, Kaćeda, Vigo 4, Garabaja 1, Molina, Malmagro 7, Stenmalm 5, Rodrigez 6, Fernandez 8, Garsiandia

Serijom 3:0, domaći su preokrenuli početnih 2:0 gostiju, i u narednih nekoliko minuta održavali egal. Ipak, kvalitet je brzo došao do uzražaja. Vojvodina je uspevala da stigne do solidne prilike za šut, ali je realizacija bila jako loša, što su iskusni Španci znali da kazne. U 18. minutu, Rodrigez je iz kontre pogodio za 11:7, a već u 25, Fernandez podiže na ogromnih 15:8. Pokušao je Nikola Marković sa dva tajm – auta u prvom poluvremenu, ali nije uspeo da trgne svoje igrače.

Srpski prvak je poslednji put bio blizu rivalu na početku nastavka, kada je visoki Vučković smanjio na 16:12. Ipak, tim iz Španije je odmah ubacio u veću brzinu i odvojio se na 23:16, koliko je bilo u 40. minutu. Sve je što je Vojvodina uspela do kraja je da u par navrata smanji na minus pet.

Vojvodina ima četiri boda posle pet kola, dok će La Rioha sa osam bodova verovatno biti na čelu tabele posle ove runde.