Kielce ispustilo Barsu u poslednjoj sekundi! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kielce ispustilo Barsu u poslednjoj sekundi!

Kielce ispustilo Barsu u poslednjoj sekundi!

Sjajan derbi grupe B viđen je u „Legionov“ dvorani. Vive Tauron Kielce je imalo dva fola prednosti protiv Barselone u poslednjem minutu, ali je prvak Evrope je na volšeban način izbegao poraz, 30:30 (14:17). Konačan rezultat postavio je Jesper Nedesbo u poslednjoj sekundi.

Barselona je kontrolisala igru i rezultat do poslednjeg kvartala meča. Imali su Katalonci, predvođeni raspoloženim Šarićem na golu, i četiri gola prednosti u par navrata, ali su loše odigrali finiš. Poljski šampion je serijom 4:0 izjednačio na 19:19 u 39. minutu, ali nikako nije uspevao da preokrene.  Održavala je Barsa minimalnu prednost do 56. minuta, kada je Čupić doneo prvu prednost domaćinu još od početnih 1:0. Žaluz je izjednačio na 28:28, da bi Zorman, a potom i  Jurecki približili Kielce velikoj pobedi. Od gola poljskog reprezentativca ostalo je 40 sekundi do kraja.

Lazarov, koji se ispromašivao u finišu, uspeva da realizuje sedmerac za 30:29, 23 sekunde pre kraja. Delovalo je da će Poljaci bez problema zadržati posed do kraja, ali je mladi Arinjo na volšeban način ukrao loptu. Nije imao vremena da uposli nekoga u kontri, jer ga je Zorman odmah faulirao i odmah dobio crveni karton od svojih zemljaka, sudija Krstića i Ljubića. Do kraja je ostalo četiri sekunde, a Kielce je ostalo sa isto toliko igrača u polju. Arinjo je izveo slobodno bacanje sa svojee polovine, kratko dodao do Jihe, a Čeh je pronašao usamljenog Nedesboa na crti, koji vara Šmala i donosi bod Barseloni. Zanimljivo, Danac do tog trenutka nije igrao u fazi napada.

Kod domaćih je najefikasniji bio Jurecki sa sedam golova, Rajhman je postigao pet a Jahlevski četiri. Na drugoj strani, Lazarov je, i pored nešto slabijeg procenta šuta sakupio sedam golova, Gurbindo je postigao pet a Entrerios četiri.

Barselona je druga u grupi sa sedam bodova, iza Vardara, a ispred  poljskog šampiona koji ima šest.

U ostalim mečevima grupe B, Rajn Nekar Leven je savladao Pik Seged sa 30:25 (13:13), Monpelje Kristijanštad 30:26 (13:14). U nedelju se sastaju Kolding i Vardar (16:50).