Loš napad odveo Bosnu i Hercegovinu u poraz - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Loš napad odveo Bosnu i Hercegovinu u poraz

Loš napad odveo Bosnu i Hercegovinu u poraz

3 komentari

Reprezentacija Bosne i Hercegovine doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu. Boljom igrom u drugom poluvremenu, tokom kojeg je BiH imala veliku krizu u napadu, Austrija je slavila sa 23:21(11:12).

Sjajne intervencije Benjamina Burića doprinele su da se Austrije na odlepi na samom početku. Kada je Bosna i Hercegovina „ušla u meč“, ona je bila ta koja je kontrolisalas reultat. Održavali su momci Dragan Markovića minimalnu prednost, a posle majstorije Prca u 25. minutu prvi put poveli sa dva razlike, 11:9. Na odmor su plavo – žuti otišli sa 12:11.

Ponovo su Austrijanci sigurnije ušli u poluvreme, a do preokreta bi došli i ranije da nije bilo briljantnog Burića na golu. Santos koristi idealnu priliku da dovede svoju reprezentaciju u vođstvo od 14:13. I Nikola Marinović se razbranio na drugoj strani, pa dobra odbrana nije mnogo pomogla. Dva kontra napada vode Austriju na maksimalnih 17:14, nakon čega Marković traži tajm – aut. Kriza u napadu je potrajala, pa su treći i četvrti gol Viktora Silađija odveli Austriju na 19:14. Nikola Marinović je bio nerešiva enigma za BiH sve do 49. minuta, kada je Ovčina postigao tek treći gol za svoj tim u drugom poluvremenu. Nije bilo boljitka u ofanzivnom delu igre, pa su Austrijanci pobegli na velikih 22:16. Tadaa se bude „Zmajevi“, ali prekasno. Karačić je povukao ekipu do 22:19, ali ispod te razlike se nije moglo u dogledno vreme.