BRUTALNA OSVETA ZA KRAKOV: Poljska izbacila Hrvatsku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 BRUTALNA OSVETA ZA KRAKOV: Poljska izbacila Hrvatsku

BRUTALNA OSVETA ZA KRAKOV: Poljska izbacila Hrvatsku

Uništeni su olimpijski snovi hrvatskih rukometaša! Nije bilo spasa za Željka Babića i njegove momke u poslednjem meču četvrtfinala protiv raspoloženih Poljaka 30:27 (18:14) koji su odigrali najbolju partiju u poslednjih nekoliko godina za veliku pobedu pod vođstvom Talanta Dušebajeva. Sjajni Pjotr Višomirski (15 odbrana – 48%) i neverovatni šuter Karol Bilecki (12 golova), naneli su težak poraz ovoj generaciji „Kauboja“ i osvetili se za nesvakidašnji poraz iz januara i EURO 2016, kada su  ih Duvnjak i drugovi eliminisali iz borbe za medalje u Krakovu.

Od samog početka hrvatska odbrana nije imala rešenja za Bileckog, koji je pucao iz svih oružja po golu nemoćnih Stevanovića i Pešića. Do 18. minuta, Hrvatsa je imala meč pod kontrolom golgeterski vođena od Luke Stepančića (7) i dobrih krila, Čupića (7) i Štrleka (4) -10:9, kada je krenuo furiozan finiš Poljaka, koji su napravili 6:1 u narednih sedam minuta – 11:15.

Da je đavo odneo šalu videlo se kod dva uvodna gola Poljaka koji su u 33. minutu otišli na 20:14. Višomirski je činio čuda na golu, a hrvatski napad je sve teže dolazio do pozicije za gol. Uspeli su Hrvati da se vrate serijom 4:0 i priđu na 20:21 u 44. minutu.

Usledilo je i prvo izjednačenje Manuela Štrleka posle dugo vremena, kada je pogodio prazan gol u 52. minutu za 25:25. Usledila je igra gol za gol, sedmi pogodak Stepančića za 26:26, ali njegovo isključenje dalo je protivniku vetar u leđa. Preko Bileckog i Šipšaka došli su Poljaci do 28:26 na dva minuta pre kraja. Kao maler stigao je i crveni karton Gojuna posle udarca u glavu Bileckog.

U narednom napadu Stepančić je bacio u aut prilikom dodavanja Štrleku, tako da je slavlje moglo da počne. Krajevski je pogodio za +3

HRVATSKA – POLJSKA 27:30 (14:18)

HRVATSKA: Stevanović, Pesić – Duvnjak 5, Stepancić 7, Kopljar 1, Gojun, Horvat, Karacić, Strlek 4, Cupić 7, Mamić 1, Ślisković 1, Brozović 1, Kozina.

POLJSKA: Szmal, Wyszomirski – Lijewski 7, Jachlewski 1, Krajewski, M. Jurecki, Bielecki 12, Wiśniewski 1, B. Jurecki 1, Jurkiewicz 2, Syprzak 2, Daszek 4, Kus, Szyba.