"Lavice" pobedile Japan - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP JAPAN 2019 „Lavice“ pobedile Japan

„Lavice“ pobedile Japan

OGNJEN BORJANOVIĆ

Viđena je velika borba na parketu Park Doma, a reprezentacija Crne Gore trijumfovala je nad domaćinom turnira Japanom 30:26 (14:11) u utakmici prvog kola, glavne faze Svetskog prvenstva.  Iako pred punom halom u Kumamotu, Japan nije uspeo da napravi iznenađenje i savlada Crnogorke.

Kumamoto

Park Dom

Gledalaca – 7356

Sudije: Belkhiri Y. (ALG)/ Hamidi S. (ALG)

Crna Gora: Radičević 8, Klikovac 1, Bulatović 2, Brnović 5, Mehmedović 6, Despotović 4, Raičević 3, Grbić 1, Rajčić 8 odbrana, Batinović 3 odbrane

Japan: Sunami K. 1, Sunami Y. 1, Fuyita 7, Katsuren 1, Tada 1, Tanabe 2, Ohyama 2, Sasaki 6, Nagata 1, Kawate 2, Ishitate 2, Kametani 14 odbrana

Semafor: 2:1(4.), 5:1(9.), 8:4(13.), 10:7(19.), 13:10(29.), 15:13(33.), 16:16(37.), 20:18(42.), 22:22(50.), 25:24(55.), 28:25(58.)

Crna Gora je silovito ušla u meč, pa je tako već u desetom minutu imala četiri razlike. Jovanka Radičević, koja je proglašena za najbolju igračicu susreta, ujedno i najefikasnija u obe ekipe, otvorila je fantasično utakmicu u postilga prva tri gola za svoju selekciju. Sjajno su funkcionisale Crnogorke kako u napadu tako i u odbrani, te nisu dozvolile mnogo prostora Japankama, a pauzu otišle su sa +4. Japan je ušao koncentrisanije u drugom poluvremenu, rešen da namuči Crnu Goru, tako je i bilo.

Polako su topile Japanke prednost svojih rivalki, da bi na deset minuta pred kraj ekipe ponovo bile na nuli 22:22. Zatražio je Per Johanson tajm-aut kako bi smirio svoje igračice,bilo je to delotvorno jer su Lavice ekspresno stigle ponovo na +2 – 25:23. Pokušao je selektor Japana istom merom da uzvrati, međutim ni to nije pomoglo, Crnogorke prave seriju 3:1 i odlaze na ispostaviće se nedostižnih +4.