Bezbolan poraz od Švedske, Crna Gora na Dansku u četvrtfinalu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Bezbolan poraz od Švedske, Crna Gora na Dansku u četvrtfinalu

Bezbolan poraz od Švedske, Crna Gora na Dansku u četvrtfinalu

Crnogorke poražene od domaćina u Geteborgu.

Malo pre početka meča sa Švedskom u Geteborgu, koji je domaća selekcija rutinski dobila 32:25 (15:9), Crna Gora je prošla u četvrtfinale zahvaljujući volšebnom preokretu i pobedi Mađarske nad Hrvatskom.

Fortuna je pogledala „Lavice“, je se ispostavilo da je Hrvaticama jedan gol nedostajao za osvajanje drugog mesta koje vodi među osam najboljih. Ipak, Crna Gora nije bila bez motiva, jer bi u slučaju pobede nad Šveđankama zauzela prvo mesto i izabrala, na papiru lakšeg rivala – Nemačku. Ovako, protivnik će u četvrtfinalu biti Danska, u sredu od 20.30 u Herningu.

Šveđanke su od početka dominirale, već u prvom poluvremenu stekle plus sedam (15:8), da bi se Crna Gora u nastavku probudila i prišla na 20:18. Na 21:19 je Marina Rajčić odbranila šut Kristin Torleifsdotir, ali je u letu loptu uhvatila Lin Blom i zatresla mrežu. Balkanska selekcija je još jednom prišla na minus dva (23:21), ali je Švedska serijom 8:1 pobegla na 31:22 i otklonila sve dileme.

CRNA GORA – ŠVEDSKA 25:32 (9:15)
Geteborg – „Skandinavijum arena”. Gledalaca: 6.589. Sudije: Karmo i Murš (Francuska). Sedmerci: Crna Gora 7 (4), Švedska 2 (1). Isključenja: Crna Gora 12, Švedska 8 minuta.

Crna Gora: RAJČIĆ (sedam odbrana), Babović (sedmerac), PLETIKOSIĆ 2 (1), GODEČ 4, MUGOŠA 2 (1), Vukčević 1 (1), Popović, Ivanović, Malović 5 (1), Nat. Ćorović, BRNOVIĆ 2, BULATOVIĆ, Klikovac, DESPOTOVIĆ 6, Pavićević, GRBIĆ 3.

Švedska: BUNDSEN (osam odbrana i dva sedmerca), Erikson (jedna odbrana), Melegord, Stremberg, BLOM 4, ROBERTS 6, Lundstrem 3, Dano, Lagerkvist, LINDKVIST, HAGMAN 6 (1), Torleifsdotir 2, Hvenfelt 2, HANSON 3, KARLSON 5, Aksner 1.

U direktnoj borbi za prvo mesto grupe III, Danska je pobedila Nemačku 30:28 (15:13).