Bolan poraz od Nemica! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Bolan poraz od Nemica!

Bolan poraz od Nemica!

Rukometašice Srbije poražene su u dramatičnoj završnici druge utakmice na Evropskom prvenstvu u Makedoniji od reprezentacije Nemačke 31:32 (15:17). Malo je delilo Srpkinje i od oba boda u ovom meču. Imale su igračice Časlava Dinčića napad na 31:31 na samo četrdeset sekundi pre kraja, ali je dodavanje Sanje Damnjanović ka Sanji Rajović na crti u situaciji agresivne zone Nemica, bilo presečeno, i tako zapečaćena sudbina Srbije. Pokušale su Medved i Lekić da nešto više urade u poslednjem napadu, ali nije išlo. "Pancerke" su se rasprostle po "Gerfloru", srećne zbog nove pobede. Srbiji ostaje poslednji meč u grupi sa Makedonijom, teško je reći da bi popravile utisak, jer je on danas bio pozitivan u većem delu susreta, već da osvoje bodove neophodne za drugu fazu takmičenja.

Meč je počeo laganim klackanjem rezultata sa jedne na drugu stranu. Srpska bekovska postava sa Damnjanović, Lekić i Števin, možda neočekivana pre početka šampionata, ali dokazana iz duela sa Hrvaticama, pronalazila je rešenja za odbranu Nemica, a na golu Srbije, briljirala je Kaća Tomašević, koja je u prvom poluvremenu skupila 12 odbrana (14 ukupno). Prvi put na dve razlike odlaze Nemice preko Jurak u devetom minutu (7:5). Srbija okreće na 9:8, da bi Nemice serijom od tri nula vratile na 9:11 (16.).  Damnjanović u napadu menja Medved, koja unosi neophodnu kreativnost i sa dva gola Marine Dmitrović, Srbija ima 14:12. Već zabrinjavajući pad u igri pri kraju poluvremena, donosi nam seriju od 5:1 u poslednjih pet minuta i odlazak na odmor sa -2 (15:17).

Drugo poluvreme Nemice kreću u istom ritmu i u par navrata imaju +3 (20:17, 23:20), a Srbija je bila u konstantnom minusu sve do 54. minuta kada Sanja Rajović poravnjava na 29:29. Minut kasnije, Andrea Lekić dovodi Srbiju u vođstvo 30:29, i zaključuje mini seriju od 3:0 u prethodnih šest minuta. U tom periodu, u odbrani briljira mlada Katarina Krpež, koja je svojoj brzinom i pravovremenim duelima, prosto zlostavljala nemačke visoke bekove. Poslednji gol i vođstvo na utakmici za Srbiju, postiže Sanja Rajović u 56. minutu za 31:30. Do kraja meča, Nemice su "stisle" Andreu Lekić, a Tanja Medved nije mogla do gola solo akcijama. Na desnoj strani, Marina Dmitrović je delovala uplašeno pri realnim pozicijama za šut, tako da se u poslednji minut ušlo sa 31:31. Četrdeset sekundi pre kraja, Srbija je u posedu lopte, a Dinčić traži tajm-aut. Poslednje sekunde meča, već smo opisali.

Srbija:Nemačka 31:32 (15:17)

Srbija: Đerić 4 odbrane, Tomašević 14 odbrana, Krpež 2 , Lekić 8 , Števin 2, Dmitrović 2, Damnjanović 3, Balać, Erić, Rajović 5, Ognjenović 5, Cvijić, Đorđević, Medved 4

Nemačka: Englert 15 odbrana, Woltering 4 odbrane, Jurak 8, Rosler , Walcik 5, Worz 6 , Miler, Štajnbah, Lorper 2, Hering, Krause 4, Nojkamp, Melbek 1, Althaus 4.