Bregar posle Danske: Imali smo utakmicu u rukama 45 minuta - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Bregar posle Danske: Imali smo utakmicu u rukama 45 minuta

Bregar posle Danske: Imali smo utakmicu u rukama 45 minuta

Selektor reprezentacije Srbije, Uroš Bregar, čestitao je svom timu na istrajnosti i hrabrosti posle poraza od Danske 21:25 na startu Svetskog prvenstva 2023 u Herningu.

”Imali smo utakmicu u rukama 45 minuta, ali su nas isključenja, kojih je bilo 10 u drugom poluvremenu, poremetila i udaljila od cilja. Kvalitet Danske se ne dovodi u pitanje i ponosan sam što smo se gotovo do kraja držali plana i taktike. Nismo smeli da pravimo takve faulove, ali moram da budem zadovoljan prikazanim sve do same završnice i da čestitam devojkama”, poručio je slovenački stručnjak.

Katarina Bojičić, pivot srpske selekcije, zadovoljna je partijom koju si prikazale uprkos porazu.

”Tužna sam što nismo izdržale i upisale pobedu, ali sam ponosna na svoj tim jer je za veliki deo igračica ovo prvo veliko takmičenje. Borile smo se i nastavićemo da se borimo, a ovom partijom protiv favorizovanog protivnika smo i sebi i drugima pokazale koliko možemo!”