Budućnost na Larvik u polufinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost na Larvik u polufinalu!

Budućnost na Larvik u polufinalu!

itabudRukometašice podgoričke Budućnosti pobedile su španski Itxako rezultatom 30:22 (15:13) i time su obezbedile prvo mesto grupe 1. Najefikasnije u pobedničkoj ekipi bile su Marija Jovanović sa 7 golova, dok su po 5 golova postigle Katarina Bulatović i Bojana Popović. U španskoj ekipi najefikasnije bile su Alexandrina Barbosa sa 8 golova i Carmen Martin sa 5 golova.
Tako će se u polufinalu Lige šampiona, Budućnost sastati sa norveškim Larvikom, a Itxako će igrati protiv mađarskog Đera.
Utakmice polufinala ženske Lige šampiona na programu su 9-og ili 10-og aprila, a revanš susreti 16-og ili 17-og aprila

Od starta su Podgoričanke krenule silovito i stekle prednost od 4:1 u 8.minutu. Španski sastav nije imao ni sreće, pogodivši u tom trenutku tri stative. Budućnost je tokom celog prvog poluvremena imala prednost na svojoj strani, zahvaljujući odličnom igrom Jovanović i Bulatović. S druge strane, Barbosa i Martin su koliko-toliko držale Itxako u igri. Jedino izjednačenje viđeno je u 27 minutu (13:13), ali do kraja poluvremena Budućnost stiže do dva gola prednosti.

Crna serija španske ekipe viđena je početkom drugog poluvremena, kada je, zbog sjajne odbrane, Budućnost imala seriju od 5:0 i povela sa 19:13. Golmanka Itxaka, Sivlija Navaro bila je i u ovom meču na visini zadatka, ali to nije pomoglo njenim saigračicama da stignu do pozitivnog rezultata. Kolektivnom igrom, Podgoričanke su održavale željenu prednost i na kraju slavile ubedljivim rezultatom i zasluženo su osvojile prvo mesto u grupi.

Žrk Budućnost Podgorica – Itxako Reyno de Navarra 30:22 (15:13)

BUDUĆNOST: Bulatović 5, Đokić 4, Jovanović 7, Pecevska 4, Popović 5, Radičević 3, Radović 2.

ITXAKO SD: Soit 3, Martin 5, Turey 4, Barbosa 8, Pena 1, Aguilar 1.

Đer prvi u grupi 2!

agRukometašice mađarskog Đera zauzele su prvo mesto grupe 2 i pored poraza od norveškog Larvika rezultatom 18:24 (9:12). Najefikasnije kod domaćih bile su Eduarda Amorim sa 5 golova i Aurelia Bradeanu sa 4 golova. Kod Norvežanki, Kari Mete Johansen upisala je 6 golova, a Lin Kristin Riegelhuth zabeležila je 5 golova. Zbog bolje gol razlike, Mađarice su ostale prve na tabeli.

Sjajna odbrana Larvika na čelu sa Rantalom dovela je do toga da Đer ni u jednom momentu nije imao prednost na strani. Norvežanke su od starta povele sa 0:4 u 7 minutu (prvi gol Mađarice postižu tek u 9 minutu). Jedino što je domaći tim uspei da učini jeste da u jednom navratu dođe do izjednačenja od 5:5. Zanimljivo je i to da je zvezda mađarskog tima, Anita Gorbicz, svoja dva pogotka postigla sa linije penala. Rukometašice Larvika su imale potpunu kontrolu nad utakmicom i zasluženo su slavile, ali ipak to nije bilo dovoljno da osvoje prvo mesto u ovoj grupi.

Đer Audi Eto – Larvik HK 18:24 (9:12)

ĐER: Verten 2, Mravikova 1, Gorbicz 2, Bradeanu 4, Amorim 5, Spiridon 3, Orban 1.

LARVIK: Loke 4, Johansen 6, Breivang 1, Hammerseng 4, Riegelhuth 5, Sulland 2, Larsen 1, Mork 1.