Pobeda Krima za oproštaj od Lige šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Pobeda Krima za oproštaj od Lige šampiona

Pobeda Krima za oproštaj od Lige šampiona

771U utakmici glavne runde grupe 1, rukometašice Krima ubedljivo su savladale rumunski Oltchim rezultatom 37:30 (17:19) i ovim trijumfom su završile dalje učešće u najelitinijem takmičenju. Najefikasnije u ekipi Krima bile su Tamara Mavsar i Andrea Penezić sa 7 golova. Kod ekipe iz Valčee najefikasnije bile su Valentina Elisei, Ramona Farcau i Yeliz Ozel sa po 6 golova. Ovom pobedom slovenačke rukometašice zauzele su treće mesto na tabeli grupe 1.

U susretu bez ikakvog takmičarskog značaja za obe ekipe, prvo poluvreme pripalo je gošćama iz Rumunije, koje su u većem delu imale prednost na svojoj strani. „Tigrice“ su u par navrata stizale do izjednačenja, ali su Rumunke ipak imale dovoljno snage da vrate prednost na svoju stranu. Bolji procenat šuta rukometašica Oltchima doveo je do toga da na odmor odu sa dva pogotka prednosti.

U nastavku je viđena izjednačenije borba. Nakon dva gola prednost za Rumunke, Krim preuzima stvari u svoje ruke i prvo stiže do prednosti od 22:21 u 38 minutu susreta, da bi četiri minuta kasnije došle i do dva gola prednosti. Bolja realizacija šuta kod Krima, ali i loša odbrana Oltchima, dovodi do toga da su gošće bile u konstantnom minusu u drugom delu susreta. Penezić i Lekić su bile noćna mora za odbranu Oltchima, dok s druge strane jedino su krila Elisei i Farcau pravile problem Krimu. Duplo više tehničkih grešaka, evidentna konfuznost u napadu doveo je prošlogodišnjeg finalistu Lige šampiona do poraza od sedam golova prednosti.
„Tigrice“ su se na kraju zasluženom pobedom odužile navijačima na podršci u Stožicama.

Takođe, u meču bez rezultatskog značaja rukometašice Volgograda pobedile su nemački Lajpcig sa 23:26 (13:12) u okviru grupe 2.

Sutra se sastaju u grupi 1 Budućnost i Itxako, a u grupi 2 Đer dočekuje Larvik.

RK Krim Ljubljana – CS Oltchim Rm.Valcea 37-30 (17-19)

KRIM: Grubišić 16 odbrana, Penezić 7, Mavsar 7, Lekić 5, Bodnieva 5, Zrnec 4, Vergeljiuk 4, Koren 2, Geissman 2, Čečkova 1.

OLTCHIM:  Smedescu 1 odbrana, Tolnai 15 odbrana, Elisei 6, Ozel 6, Farcau 5, Fiera 2, Pidpalova 2, Stanca 2, Manea 2, Managarova 2, Szucs 1, Geiger 1.