Budućnost pobedila Krim – Itxako porazio Oltchim - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost pobedila Krim – Itxako porazio Oltchim

Budućnost pobedila Krim – Itxako porazio Oltchim

budRukometašice Budućnosti pobedile su ekipu Krima 32:29 (17:12) u okviru drugog kola glavne runde Lige šampiona. U ekipi Budućnosti, Katarina Bulatović je upisala 6 golova. Kod Krima, Andrea Lekic postigla je 11 pogodaka.

Domaći sastav bolje je otpočeo susret i već u pet minutu imao prednost od 3:1. Krim se nije baš najbolje snašao na 5-1 odbranu Budućnosti, što je domaćinu olakšalo posao, čime su došle i do pet golova prednosti. Međutim, „Tigrice“ su uspele da konsoliduju odbranu i da budu uspešnije u napadu, što im je donelo da za četiri minuta upišu pet golova i stignu do izjednačenja 11:11. Ali je opet usledio pad koncentracije i loša realizacija, Podgoričanke su to iskoristile i na odmor otišle sa 17:12.

U nastavku je Budućnost u više navrata imala i po šest golova prednosti i slutilo se da će zabeležiti ubedljivu pobedu. Bekovski duo Bulatović-Popović odlično je sarađivao sa Đokić na crti, čime su bile nerešiva enigma za Krim tokom većeg dela meča. Ipak, u poslednjih šest-sedam minuta, rukometašice Krima, predvođene Andreom Lekić zaigrale su bolje u napadu i uspele da se primaknu na 28:26. Međutim, snage za prekokret nisu imale, Budućnost je na kraju slavila sa 32:29.

Budućnost: Barjaktarović 14 odbrana, Radičević 4, Đokić 5, Jovanović 5, Popović 5, Bulatović 6, Knežević 4, Mehmedović 3.

Krim Merkator: Grubišić 13 odbrana, Stefanišin 4 odbrane, Mavsar 1, Geisman 1, Bodnjeva 3, Varlec 5, Koren 1, Janković 1, Penezić 2, Čečkova 2, Zrnec 2, Lekić 11.

Itxako je na svom parketu u poslednjoj sekundi susreta stigao do pobede nad rumunskom ekipom Oltchim, rezultatom 26:25 (10:14). Rumunske šampionke prokockale su sedam golova prednosti u drugom poluvremenu i lošom igrom su takoreći same sebe porazile.

Grupa 1

1. Budućnost – 2 boda
2. Krim – 2
3. Oltchim – 2
4. Itxako – 2

djerKako je poredak u grupi 1 i dalje neizvestan i sve ekipe imaju podjednake šanse za plasman u polufinale, u grupi 2 je manje-više situacija jasnija.
Larvik je pred svojim navijačima bez ikakvih problema deklasirao Dinamo rezultatom 41:20 (24:9) i tako pokazao da je jedan od glavnih favorita za titulu ove sezone.
Rukometašice Đera pomučile su se protiv nemačkog Lajpciga. Iako su tokom većeg dela susreta vodile, Mađarice su u poslednjih desetak minuta susreta dopustile da Lajpcig izjednači rezultat. Ipak, Gorbicz i drugarice brzo su povratile prednost i upisale novu pobedu rezultatom 25:20 (11:8).