Zaječarke sa "- 25" završile evropsku sezonu - Metalurg eliminisan od Lade - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Zaječarke sa "- 25" završile evropsku sezonu – Metalurg eliminisan od Lade

Zaječarke sa "- 25" završile evropsku sezonu – Metalurg eliminisan od Lade

Rukometašice Zaječara, poražene su i u revanš meču osmine finala KPK od nemačkog Oldenburga 31:39 (9:21). Iako je ova utakmica trebala da posluži za popravljanje utiska posle katastrofe, doživljene u prvom meču pre sedam dana na terenu protivnika 25:42, rezultat posle trinaest minuta (1:10 za Nemice), uveo je vernu publiku na tribinama hale u Zaječaru, u još jedno neprijatno iskustvo. Drugi gol su zvanične srpske šampionke postigle u 17. minutu i već tada je bilo jasno da je i pirova pobeda nedostižna.

RK Zajecar:
Djeric , Miskovic, Bartosic 6, Damnjanovic 6, Stevin 2/1, Koperec 1, Mitrusevska 3, Pavic 1, Vuckovic, Zivkovic 3/1, Pop-Lazic 3, Matic 1, Nisavic 5/1, Milanovic.

VfL Oldenburg:
Surkova, Renner , Birke 4, Geschke 2, Neuendorf 1, van der Heijden 4, Jakubisova 2, Kethorn 4, Abbingh 10/2, Wenzl 2/1, Schirmer 2, Hetmanek 3, Reinhold 1, Badenhop 4.

Uprava kluba je reagovala kažnjavanjem igračica i stručnog štaba sa 30% prihoda do kraja ove sezone. Pitanje je, da li je i to realna tržišna vrednost ekipe, koja okuplja pola reprezentacije Srbije? Dok se ne dobiju odgovori na mnogobrojna pitanja, projekat Zaječara, kao kluba, koji će moći da se suprostavi jakim evropskim timovima i dođe do Lige šampiona u budućnosti, na staklenim je nogama.

Rukometašice Metalurga, završile su svoju evropsku priču i drugim porazom od ruske Lade iz Toljatija 23:28 (12:16) pred svojim navijačima. Iako je ishod prvog meča (31:17 za Ruskinje), umnogome pokazao razliku u kvalitetu između ove dve ekipe, šampionke Makedonije, iznele su i drugih 60 minuta, borbeno, u skladu sa svojim mogućnostima i nisu dozvolile renomiranom protivniku da im nanese novi ubedljivi poraz.

ŽRK Metalurg – ŽRK Lada  23:28  (12:16)

ŽRK Metalurg: Nakovska, Mečevska 3, Djeka, Grozdanovska 3, Noveska 4, D.Ѓorѓievska 4, Z.Despodovska, Andreeva, A.Despodovska, E.Ѓorѓievska 3, Peševska, Mladenovska, Lisčević 6, Mitrova.     Sedmerci:  4/7.   Isključenje:  10 minuta.

ŽRK Lada: Erohina, Sidorova, Garanina 1, Goršenina, Davidenko 6, Dronina 1, V.Žiliskajte 5, J.Žilinskajte 3, Klimova, Kolokolceva 3,  Nikitina 4, Smirnova 1, Černoivanenko 4, Šipilova.  Sedmerci:  2/2.   Isključenje:  18 minuta.