Budućnost (ponovo) razbila Bjasen i prošla u TOP 8 - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost (ponovo) razbila Bjasen i prošla u TOP 8

Budućnost (ponovo) razbila Bjasen i prošla u TOP 8

Budućnost je prvi, i za sada jedini tim koji je posle četiri kola i teoretski obezbedio plasman u TOP 8 Lige šampiona. Gostovanje u Trondhajmu, vicešampionu zemlje olimpijskih i evropskih prvakinja, donelo je četvrtu vezanu pobedu Budućnosti, drugu sa +10 na kontu, 34-24(16-11). Bjasen na svom terenu nije prošao ništa bolje nego u Podgorici, samo je sada bio ravnopravan rival do 10-10 (19.minut). Posle toga, terenom je dominirao jedan tim sa nizom raspoloženih igračica, gde je gol dobro čuvala Voltering(13 odbrana), a napad odlično predvodila Popović(8 golova).

Bjasen – Budućnost 24:34 (11:16)

Trondhajm – „Trondhajm Spektrum“. Gledalaca: 1.200. Sedmerci: Bjasen 5 (5), Budućnost 4 (2). Isključenja: Bjasen 2, Budućnost 6 minuta.

Bjasen: Rundbraten (dve odbrane), Pedersen (devet odbrana i sedmerac), Itereng 1, Nostvold 9 (5), Smistad, Tomac, Andenaes 1, Alstad 6, Holstad, Svestad 2, Molid, Toumi 2, Fialova, Herem 3.

Budućnost: Voltering (13 odbrana), Barjaktarović, Vukčević, Miljanić 1, Đokić 2, A. Bulatović 1, Savić 3, Jovetić 3, Popović 8 (2), Takalie, K. Bulatović 4, Cvijić 4, Mehmedović, Števin 2, Knežević 6, Božović.