Krim osvojio bod protiv Viborga u triler završnici! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Krim osvojio bod protiv Viborga u triler završnici!

Krim osvojio bod protiv Viborga u triler završnici!

2 komentari

kPrava drama viđena je u Viborgu. Rukometašice Krima uspele su da, posle preokreta u drugom poluvremenu, osvoje bod protiv Viborga odigravši nerešeno 28:28 (16:9).

Početak ovog susreta podsetio je na duel u Ljubljani, kada je Krim u 15. minutu imao prednost od 10:0. Sada su uloge bile zamenjene, jer su Dankinje sjajno otvorile meč. Pedersen je zatvorila sve prilaze golu, pa su već u 12. minutu stekle prednost od 7:0. Sa druge strane, popularne „Tigrice“ delovale su neorganizovano u odbrani i neodlučno u napadu. Svoj prvi pogodak na susretu gošće postižu u 13. minutu preko Gorice Aćimović. Čitavo prvo poluvreme su Penezić i drugarice provele jureći rezultatski minus. Najbliže su bile kada su stigle do 11:7, osam minuta pre poluvremena. Međutim, tada na scenu stupa Fisker, koja sa četiri vezana pogotka vraća ubedljivu prednost svojom timu.

U nastavku je Krim polako, ali sigurno topio veliku prednost, pa je već pri rezultatu 18:15 u 37. minutu, klupa Viborga zatražila tajm-aut. To ništa nije promenilo, pošto se su gošće raspucale sa bekoviskih linija, a na golu je, kao i uvek bila odlična Grubišić. Zahvljujući borbenošću i upornošću, „Tigrice“ neprimetno dolaze do 22:21, petnaest minuta pre kraja susreta. Krim je imao priliku i ranije da dođe do izjednačenja, ali brojne šanse nisu iskorišćene. U 54. minutu, Skov i Jurak donose Viborgu tri gola prednosti (27:24) i činilo se da će mirno privesti meč kraju. Međutim, tada se borba na terenu rasplamsala. Krim za samo dva minuta pravi seriju i dolazi do izjednačenja (27:27). Mehlman svom timu donosi prvu i jedinu prednost na susretu. Sad ruge strane, Fisker je sa pozicije levog krila pogodila za novo izjednačenje. Krimovke su požurile u svom poslednjem napadu i tako dale šansu Viborgu da ostvari pobedu. Ni Viborg nije najbolje iskoristio svoju šansu, pa su na kraju imale priliku da upute šut sa devet metara zbog faula nad Fisker. Bezopasan šut ka golu Krima uputila je Jurak, rezultat je ostao nerešen, što je označilo početak slavlja za slovenske rukometašice, koje su „jednom nogom“ zakoračile u naredni krug Lige šampiona.