Budućnost skupo prodala kožu u Bretanji, poraz u senci povrede Maslove - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost skupo prodala kožu u Bretanji, poraz u senci povrede Maslove

Budućnost skupo prodala kožu u Bretanji, poraz u senci povrede Maslove

Budućnost Bemax na polovini takmičenja u grupnoj fazi DELO EHF Lige šampiona je bez bodova – izabranice Bojane Popović poražene su od Bresta 25:21 (12:12) u utakmici sedmog kola elitnog takmičenja.

Ponovo su „plave“ odigrale dobar meč i pružile izdanje na visokom nivou kao što je bio slučaj i u prethodnom kolu protiv FTC-a u Podgorici, aktuelnom vicešampionu Evrope parirale su do sredine drugog poluvremena, ali nijesu imale snage da naprave iznenađenje i dođu makar do boda.

Sve bi možda bilo drugačije da Valerija Maslova nije doživjela tešku povredu u 11. minutu, nakon gola, kada je pala i teško povrijedila lakat desne ruke.

Maslova je doživjela kompletnu dislokaciju lakta, a magnetna rezonanca koja je zakazana za ponedjeljak pokazaće tačnu težinu povrede.

Tatjana Brnović i saigračice su bile u igri do sredine drugog poluvremena, imale i 18:18, ali je u finišu fenomenalna bila Sandra Toft, koja je spriječila iznenađenje u Francuskoj.

Najefikasnija u pobjedničkom timu, na čijem se golu istakla Sandra Toft sa 16 odbrana, uključujući i sedmerac, bila je Alisija Tublan sa deset golova.

U našem timu Ilda Kepić je postigla pet, a gol manje Matea PletikosićAnastasija Babović je imala 11 odbrana, uključujući i sedmerac.

Budućnost Bemax i Brest biće rivali i u narednom, osmom kolu, 20. novembra.

BREST – BUDUĆNOST BEMAX 25:21 (12:12)

BREST – Dvorana „Brest arena“. Gledalaca: 3.500. Sudije: Hatipoglu, Simsek (Turska). Sedmerci: Brest 9 (8), Budućnost Bemax 4 (3). Isključenja: Brest 10, Budućnost Bemax 8 minuta.

BREST: Kiniu, Darlo, Toft (15 odbrana i sedmerac), Moni 1 (1), Tublan 10 (7), Fauske 4, Kromoska 2, Lasurs 1, Lagatu, Niakate 2, Pop-Lazić, Fopa 2, Leset 1, Koatanea 2, Jariž, Gavrić.

BUDUĆNOST BEMAX: Babović 1 (10 odbrana i sedmerac), J. Kadović, Ćorović, Mitrović, Pletikosić 4 (1), Zrnić, Popović, Marsenić, Brnović 2, Bulatović 3, Maslova 3, N. Kadović, Pavićević 2, Kepić 5 (2), Vukčević 1.