Budućnost poražena u Moskvi, sa petog mesta u osminu finala! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Budućnost poražena u Moskvi, sa petog mesta u osminu finala!

Budućnost poražena u Moskvi, sa petog mesta u osminu finala!

Rukometašice Budućnosti poražene su na gostovanju u Moskvi od CSKA 27:23 (13:12). Ruski klub je tako ponovo na prvom mestu grupe B, a da bi tamo ostao biće mu neophodan bod u poslednjem kolu protiv Đera, dok će crnogorski šampion izvesno sa petog mesta u osminu finala elitnog takmičenja.

Ukoliko izabranice Bojane Popović eliminišu četvrtoplasiranu ekipu grupe A, u četvrtfinalu će se sastati upravo sa pobednikom grupe B, a to će biti CSKA ili Đer.

CSKA – BUDUĆNOST 27:23 (12:10)

Moskva – Palata sportova „Dinamo”. Gledalaca: 500. Sudije: Nabokov i Kuljik (Bjelorusija). Sedmerci: CSKA 1 (0), Budućnost 2 (1). Isključenja: CSKA 2, Budućnost 8 minuta.

CSKA: MASON DE SOUZA (14 odbrana i sedmerac), Sedojkina, Kapljina, GORŠKOVA 4, Goršenjina, VEDJOHINA 5, Sudakova 3, Markova, Čigirinova 2, Rozengren-Jakobsen, ILJINA 4, HEJNDAL 3, SKOROBOTČENKO 4, Ilarionova 1, Rabazulkina, RISTOVSKA 1.

Budućnost: Atingre (četiri odbrane i sedmerac), ARENHART (osam odbrana), RADIČEVIĆ 5, Popović, DŽAFEROVIĆ 1, G. Marsenić, A. Marsenić, Pavićević, PINO 4 (1), Maslova, RAMUSOVIĆ 1, MEHMEDOVIĆ 5, Kadović, GRBIĆ 4, Vukčević 2.

Tim Bojane Popović je do 9:9 držao priključak, da bi CSKA u finišu prvog poluvremena došao do dva razlike. Podgoričanke su na startu nastavka iskoristile jednu od dvije kontre, preko Nikoline Vukčević smanjile na 12:11, ali to je bilo sve. Izabranice Jana Leslila su jakim tempom stalno povećavale prednost do šest minuta pre kraja, kada je Sara Ristovska pogodila za  maksimalnih26:18. Jovanka Radičević sa dva gola, Alison Pino realizovanim sedmercem, Katarina Džaferović svojim prvim pogotkom i Arenhart sa svoje polovine su ublažile poraz.

„Plave“ posljednji meč u grupnoj fazi igraju 13. februara, kada će u Podgorici gostovati Podravka.