Budućnost u istom ritmu, zaustavljena i Lokomotiva! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost u istom ritmu, zaustavljena i Lokomotiva!

Budućnost u istom ritmu, zaustavljena i Lokomotiva!

U okviru četvrte runde Regionalne lige , snage su odmerile ekipe Lokomotive iz Zagreba i Budućnosti iz Podgorice , a više uspeha su imale gošće i odnele pobedu 25:28 (13:13). Najefikasnija kod domaćih Milačić sa 6 golova , a kod gošći Radović takođe sa 6 golova.

Početak meča obećavao je zanimljivu rukometnu predstavu , pošto se igralo gol za gol . Prvu osetniju prednost dostižu domaće igračice kada u 18. minutu dolaze do 9:7 . Iako su tada imale igrača više na parketu , nisu uspele da povećaju svoju prednost , već su , naprotiv , kažnjene za svoje neiskorišćene šanse. Podgoričanke su izjednačile rezultat na 10:10 , šest minuta pre završetka prvog dela susreta . Golman domaćih , Zeljko , uspela je da drži svoje saigračice u igri , nakon nekoliko odličnih intervencija . Nerešen rezultat na isteku prvog poluvremenu donela je Peraica iz penala , rezultat je glasio 13:13 .

Nastavak susreta oba tima su započela veoma nervozno i sa dosta grešaka , pa je prvi pogodak viđen u 35 minutu na kontu rukometašica iz Zagreba . Ovaj deo igre su obeležili golovi u serijama . Prvu seriju 4-0 napravile su Podgoričanke , ali su im istom merom uzvratile i domaće igračice i ponovo preuzele minimalno vođstvo . Od tada je viđen eksplozivan rukomet , sa dosta trčanja i brzim centrom i nijedna ekipa nije imala više od gola prednosti . Prekretnica u ovom duelu je isključenje domaće igračice na dva minuta kada je rezultat bio nerešen 24:24 u 53 minutu . Ovakav razvoj situacije je odgovarao Budućnosti , koje su se odlepile i do kraja dozvolile protivniku da postigne samo jedan pogodak . Krajnji rezultat 25:28 i novi bodovi ekipi Budućnosti koja je sada na prvom mestu Regionalne lige .

Lokomotiva-Budućnost 25:28 (13:13)

Lokomotiva : Hajduk (pet odbrana i sedmerac) , Zeljko (10 odbrana i sedmerac), Knežević 1 , Nikšić 1 , Peraica 6 (3) , Tomić , Milačić 6 , Komljenović 1 , V.Milanović-Litre 2 , Maruščec 1 , Bušić , Kožarić , Vrdoljak 1 , I.Milanović-Litre 1 , Bošnjak , Čović 5 (3) .

Budućnost T-Mobile : Vukčević (jedna odbrana) , Barjaktarović (13 odbrana i sedmerac) , Miljanić , Radičević 5 , Đokić 2 , Ambroš , Jovanović 5 (1) , Radović 6 , Dragutinović , Pecevska , Kindl 2 , Đurović , Horvat 3 , Lazović 1 , Bulatović 3 (2) , Mehmedović 1 .