Budućnost uzela bod FCK-u! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost uzela bod FCK-u!

Budućnost uzela bod FCK-u!

Danas je kompletirano treće kolo Lige šampiona za rukometašice. Podgorička Budućnost je napravila prijatno iznenađenje osvajanjem boda u Danskoj na gostovanju FCK-u pošto je odigrala nerešeno 22-22 (Baumbah 7; Jovanović 5). Đer je na svom terenu pobedio aktuelne prvakinje Evrope, rusku Zvezdu 29-23 i tako ih stavio u nezavidnu situaciju za prolaz dalje. I druge ruske predstavnice(Lada) poražene su na gostovanju Larviku u Norveškoj, 35-24. Kometal Gjorče Petrov je juče u Danskoj zabeleležio i treći uzastopni poraz u Ligi šampiona, a ovaj put je Ikast bio bolji rezultatom 32-26(Blanco 9; Portjanko 8, Amorim 8).

Ikast – Kometal Gjorče Petrov 32-26 (15-10)

Ikast: Isabel Blanco 9, Gro Hammerseng 7 (2), Ragnhild Aamodt 5, Sara Hansen 3, Kari-Anne Henriksen 2, Tonje Nøstvold 2, Mette Sjøberg 2 (2), Alette Stang 1, Katja Nyberg 1

Kometal: Yulija Portjanko 8, Eduarda Amorim 8, Jelena Popovic 4, Dragica Kresoja 4, Elena Gjorgjievska 1, Dragana Pecevska 1

FCK – Budućnost T-mobile 22-22(11-8)

Ni slutili nijesmo da ćemo večeras gledati ovako uzbudljivu utakmicu. Rukometašice Budućnosti  zasluženo su osvojile još jedan bod u Ligi Šampiona, odigravši neriješeno protiv danskog FCK-a. Meč je počeo vođstvom Podgoričanki u drugom minutu golom Marije Jovanović,  Dankinje potom stižu do izjednačenja (1:1) i taj rezultat ostaje na semaforu do sedmog minuta. U 10-tom minutu izabranice Anje Andersen stižu do prednosti od 4:2 i nešto čvršćom igrom prvi dio večerašnjeg susreta završavaju sa prednošću od +3 (11:8). Gol kapitena Podgoričanki otvorio je i drugo poluvrijeme i bio je jasan signal da "plava" predstava može da počne. U 34. minutu utakmice Budućnost stiže do izjednačenja (11:11). Mnogo boljom I organizovanijom igrom čine da Dankinje svoju prednost od 2-3 gola u nastavku, drže kao "vruć krompir". Pravi haos za FCK počinje u 57. minutu kada Gabrijela Kindl pogađa za 21:20, potom slijedi danska kontra koja se završava loptom iza leđa večeras raspoložene Barjaktarović. Tačku na ovaj fantastični meč stavlja Jovanka Radičević sjajnim pogotkom za 22:22 u 59. minutu. Bila je ovo prilika koju su "plave" iskoristile da potvrde da su ozbiljan protivnik i dođu do vrednog boda na vrućem gostovanju u Danskoj.

FCK: Leganger (18 odbrana,sedmerac), Darup, Baumbah 7(2), Pedersen, Kaspersen, Milanović 3, Turej 3, Savić 2, Batinić 3, Loft, Krauze 2, Melgard 2, Viberg, Olesen.

Budućnost T-mobile: Barjaktarović (9 odbrana, sedmerac), Milenković, Perović; Jovanović 5(1), Radović 4, Bulatović 3, Radičević 4, Kindl 1, Ambroš 2, Vlahović 1, Đurović, Knežević 1, Dragutinović 1, Lazović, Miljanić.