Čelendž kup: Poraz Zaječara u Nemačkoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Čelendž kup: Poraz Zaječara u Nemačkoj!

Čelendž kup: Poraz Zaječara u Nemačkoj!

Prva utakmica četvrtog kola Čelendž kupa donela je poraz lideru srpske lige iz Zaječara. Amazonke se vraćaju sa gostovanja u Nemačkoj sa četiri gola minusa. Bukstehuder je u drugom poluvremenu potpuno smrsio konce igre srpskog tima i zabeležio pobedu 32-28 iako je Zaječar na poluvremenu imao +4(15-11).

Posle četvorogodišnje pauze u nastupima u evrokupovima, nemački ligaš je debitovao pred 1500 svojih gledalaca neubedljivom igrom u prvom poluvremenu, ali je u nastavku znatno popravio utisak. Zaječar je bolje počeo susret, kažnjavao svaku grešku nesigurnog domaćina( 5-2, 14-9) i izgledalo je da će srpska ekipa rešiti dosta toga u ovom meču. Ipak, za povratak Bukstehudera u meč tokom drugog dela dosta zasluga ide na račun golmanke Jane Krause, mada je na drugoj strani i Adrijana Mišković odbranila dosta lopti. Nemice su prvi put na meču povele pri rezultatu 20-19 i do kraja nisu ispustile vođstvo. U nametnutom tempu koji je usledio, sa dosta trčanja i nešto manje razmišljanja, domaća ekipa je postizala golove u seriji i stigla do +6(28-22, 48.minut). Sve što je srpski tim uspeo do kraja je da ublaži minus na prihvatljivih -4 pred revanš sledeće subote u Zaječaru.

Bukstehuder – Zaječar 32-28(11-15)

Bukstehuder: Krause (1), Klijn; Vogt, Klein (2), Spriestersbach (1), Fischer (8), Bülau (4), Lütz (3), Schmäschke (1), Lamein (5), Stapelfeldt (4), Hayn (3), Oldenburg, Schulz .

Zaječar: Miškovic, Đerić, Dragoljubović; Pokrajac, Popović (7/4), Bartošić, Kamper (4), Balać (4), Varlec (4), Filipović (3), Bežanovic (2), Pop Lazić (4), Milanović, Medved.