Glavna runda LŠ: Krim ispustio pobedu u Đeru! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Glavna runda LŠ: Krim ispustio pobedu u Đeru!

Glavna runda LŠ: Krim ispustio pobedu u Đeru!

Tako blizu, a tako daleko. Bile su “Tigrice” na korak do iznenađenja u Mađarskoj, imale u jednom trenutku i +6(11-17, 35 minut), ali nisu izdržale do kraja. Dosta kritikovana odbrana Krima ove sezone, bila je najveći deo meča na visina zadatka, ali je napad posustao i ostao nedorečen u poslednjih 15-tak minuta. Iskusno su mađarske šampionke iskoristile povremenu nesigurnost u realizaciji Krimovki i prvo stigle, a zatim i prestigle vođstvo gošći. U samom finišu, kada je najviše trebalo i Palinger je sačuvala svoju ekipu tako što je skinula prvo zicer pa zatim i penal, da bi Mravikova četvrtim golom zaključila rezultat na 25-23(11-14).

Đer – Krim Mercator 25:23 (11:14)
Đer: Palinger (16 odbrana), Oguntoye, Szölösi, Görbicz 3,Mravikova 3, Verten 2, Amorim 3, Bradeanu 3, Kovacsics 3 (1), Mayer, Spiridon 4, Hornyak 4, Orban, Deaki.
Krim: Stefanišin (14 odbrana), Grubišić (5 odbrana), Zacsik 2, Vergeljuk 4, Mavsar 1 (1), Vidic, Bodnjeva 4, Koren 3, Janković, Cvijić 1, Gros 3, Zrnec 2 (1), Lekić 3, De Sousa.