Češka deklasirana - Crna Gora praktično već na SP - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Češka deklasirana – Crna Gora praktično već na SP

Češka deklasirana – Crna Gora praktično već na SP

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore praktično je već obezbedila odlazak na Svetsko prvenstvo u Brazil pošto je na gostovanju u Češkoj deklasirala domaću selekciju rezultatom 42-26(21-7). Negde do polovine prvog dela igre, Čehinje su imale koliko-toliko pristojan minus(10.min 6-3; 14.min 7-4, 16 min 9-5), da bi u narednih šest minuta Crnogorke serijom 7-0 stigle na +11(16-5, 22.minut). U drugom poluvremenu vidjeno je nešto bolje izdanje domaćeg tima, ali sve je to je daleko, daleko od onoga što je potrebno za bolji rezultat u ovom dvomeču. Razlika u klasi je ovaj put nepremostiva prepreka tako da je iluzorno očekivati čudo bilo koje vrste u revanšu koje bi moglo osporiti prvo pojavljivanje Crne Gore na svetskim šampionatima.

Najefikasnije u dresu crnogorske selekcije bile su Katarina Bulatović(9 golova) i Ana Djokić(8 golova) koje su sada definitivno upisale prve zvanične takmičarske nastupe u "crvenom" dresu.

Revanš je zakazan je za 11.jun u Pljevljima(20.15h).