Đer naplatio dugove Randersu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Đer naplatio dugove Randersu!

Đer naplatio dugove Randersu!

lMeč između ekipa Đera i Randersa označen je kao derbi Lige šampiona. Od derbija nije ostalo ni početno slovo, šampion Mađarske je u potpunosti nadigrao danski tim i ubedljivo slavio sa 35:20 (16:9). Ovim trijumfom Đer se revanširao Dankinjama za startni poraz u Ligi šampiona i preuzeo je vodeću poziciju na tabeli grupe C. Katrin Lunde Haraldsen upisala je 21 odbranu, a Hajdi Loke postigla je 8 golova za Đer. Najefikasnija u ekipi Randersa bila je Suzan Muler sa 6 golova.

Mađarice su od starta krenule silovito. Nakon početnih 1:1, golovi su se ređali kao na traci u mreži Randersa i Đer je stigao do prednost od 8:1 u 15. minutu. Fantastična na golu bila je Haraldsen, a napad su predvodile Gorbic, Lekić i Amorim. S druge strane, Dankinje su delovale zbunjeno u napadu, a svoje veče nije imala ni Mason na golu. Iako je Randers, ulaskom u igru Suzan Muler, uspeo da dođe do prihvatljivog minusa od 9:4, Đer je bio nezadrživ. Maestralnim potezima domaći tim je bez problema održavao stečenu prednost i mirno okončao prvi deo meča.

U istom ritmu Đer nastavlja i u drugom poluvremenu, pa je još tada bilo jasno da će bodovi ostati u Đeru, a gošće pretrpeti težak poraz. Odbrana Randersa skoro da nije ni postojala, Đer je neumorno napadao, pa je prednost iz minuta u minut rasla. Zakazao je i napad Dankinja, a posebno su podbacile Vorc i Dalbi. Na kraju i više nego zaslužena pobeda Đera od petnaest golova razlike. Posebno je interesantno videti da je Haraldsen sakupila više odbrana, nego što je Randers postigao golova.

Pravo iznenađenje načinile su rukometašice Hipa koje su savladale favorizovani Mec sa 28:25 (15:13). Već 9. novembra biće odigrana odložena utakmica u kojoj će Hipo ugostiti Đer. Naredno, regularno, kolo Lige šampiona na programu je sledećeg vikenda, a sastaju se Mec – Randers i Đer – Hipo.

Đer Audi ETO KC – Randers HK 35:20 (16:9)
Hala: Magvasi Mihali. Gledalaca: 2800.
Sudije: Opava – Valek (Češka)
Sedmerci: Đer 5/5. Randers 2/1.
Isključenja: Đer 4, Randers 8 minuta.

ĐER: Haraldsen 20 odbrana + sedmerac, Loke 8, Gorbic 7/5, Amorim 5, Orban 3, Gros 2, Lekić 4, Radičević 4, Kuruč 2.

RANDERS: Agard 1 odbrana, Mason 7 odbrana, Okels 3/1, Fruelund 2, Muler 6, Dalbi 3, Kuardado 2, Vorc 2, Aen 2.