Podravka završila evropsku priču - Hansen donela bod Krimu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Podravka završila evropsku priču – Hansen donela bod Krimu!

Podravka završila evropsku priču – Hansen donela bod Krimu!

gRukometašice Krima i Podravke odigrale su nerešeno 22:22 (13:11) u okviru B grupe Lige šampiona. Sa po 6 golova u domaćoj ekipi najefikasnije bile su Kristina Franić i Gorica Aćimović. U timu Podravke, takođe 6 golova postigla je Nikica Pušić-Koroljević.
Iako je ostalo još jedno kolo do kraja grupne faze takmičenja, ovim rezultatom hrvatski tim je praktično eliminisan iz daljeg evropskog takmičenja.

Popularne „Tigrice” dobro su startovale i veoma brzo povele sa 3:1. Već tada se razbranila Jelena Grubišić i nagovestila još jednu odličnu partiju. Preko Tatari i Pušić, ekipa Podravke stiže do preokreta od 3:4 u 10. minutu. Od tada, gošće su bile te koje su konstantno imale minimalnu prednost. Gol za gol se igralo sve do 17. minuta, kada Krimovke od 7:8 dolaze do 10:8. Domaće rukometašice su prednost od dva gola sačuvale do kraja poluvremena.

Do novog izjednačenja nije se dugo čekalo. Podravka stiže do 13:13 već u 36. minutu, a sve do 48. minuta dominirala je rezultatska klackalica. Tada do prednosti od 17:19 dolaze gošće, a igrača više na terenu iskoristile su da tu prednost i održe do 50. minuta. Obe ekipe vezale su nekoliko loših dodavanja i izgubljenih lopti, dok su se Grubišić i Jelčić smenjivale u odbranama. Uzbuđenje je raslo kako se meč bližio kraju. Franić je pogodila dva puta i donela izjednačenje od 20:20 (58. minut). Podravka je novi pogodak upisala, sa igračicom manje u polju, tek posle devet minuta igre. Efektnim golom Penezić je vratila nerešen rezultat, ali istom merom je uzvratila i Horvat, za 21:22. Na svega 20-tak sekundi pre kraja, Krim je bio na rubu poraza. Međutim, Kristina Bile Hansen bila je dovoljno smirena i precizna da u poslednjoj sekundi postigne pogodak i donese svom timu veliki bod.

U drugoj utakmici ove grupe, danski Viborg slavio je minimalnu pobedu od 19:20 (10:12) protiv norveškog Larvika.
Ovakav razvoj situacije doveo je do toga da tri ekipe imaju po šest bodova i jednake šanse za plasman u narednu rundu Lige šampiona. U narednom kolu sastaće se Krim – Larvik i Podravka – Viborg.

RK Krim Mercator – RK Podravka Vegeta 22:22 (13:11)
Hala Stožice. Gledalaca: 3800.
Sudije: Brehmer – Skovronek (Poljska)

KRIM: Grubišić 14 odbrana, Mavsar 1, Bodnjeva 1, Hansen 2, Koren 2, Penezić 4, Franić 6/2, Aćimović 6/3.

Sedmerci: 6/5. Isključenja: 8 minuta

PODRAVKA: Žderić 3 odbrane, Jelčić 8 odbrana + sedmerac, Čović 1, Tatari 4, Milanović-Litre 2, Gaće 1, Horvat 3, Damjanović 3, Pušić-Koroljević 6, Pongrac 2.

Sedmerci: – . Isključenja: 8 minuta