Dragan Markov:"Dobra prilika da se uverim u mogućnosti igračica!" - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Dragan Markov:"Dobra prilika da se uverim u mogućnosti igračica!"

Dragan Markov:"Dobra prilika da se uverim u mogućnosti igračica!"

Na konferenciji posle utakmice Srbije i Makedonije govorili su selektori i reprezentativka Srbije Sanja Damnjanovic.

Dragan Markov, selektor Srbije:“Čestitao bih Makedonkama na korektnoj utakmici. Opet smo insistirali na čvrstoj odbrani. Čini mi se da je bilo bolje u prvom poluvremenu, iako ne mogu da kažem da je bilo dobro i da sam zadovoljan. Devojke su pokušavale da ono što smo radili na ovih pet-šest treninga, primene na terenu. Ono što je bio problem u ove dve utakmice, to je broj promašenih zicera. U prvom poluvremenu nismo uspeli da konkretizujemo odbrane golmana i dobru odbranu, lakim golovima. Pokušali smo u drugom delu i 5:1 odbranu, sa flasterom i poluflasterom. Dosta je i to bilo korektno, mada smo primili dosta golova, ali to je verovatno iz želje da se postigne gol više, što nije dobro, pa se tako i završila utakmica. Što se turnira tiče, naravno da nisam zadovoljan onim što smo prikazali, ali bilo bi pravo čudo da smo i pružili neku kvalitetnu igru u ovom momentu, posle šest treninga zajedno. Bila je dobra prilika da se uverim u mogućnosti svih igračica pred baraž utakmice sa Nemačkom.“

Sanja Damnjanović, levi bek Srbije: „Drago mi je da smo utakmicu dobili. Trener ne može da utiče na naše promašene zicere, tako da bi rezultat sigurno bio povoljniji, još u prvom poluvremenu. Posle smo rutinski stigli do pobede. Ovo nije naš maksimum. Možda nas je malo stigao i umor, novi je trener i uigravamo se. Mogu samo da obećam da će biti sve bolje i bolje.“

Vladimir Gligorov, selektor Makedonije:“Čestitao bih reprezentaciji Srbije na pobedi. Danas su imale više od igre i bili konkretniji. Iskoristili su naše greške i ostvarili pobedu. Samo u prvoj četvrtini meča smo bili ravnopravni i imali pozitivan rezultat. u trenucima kada smo imali prednost, propustili smo da je uvećamo zbog dekoncentrisanosti. Kod nekih površnih situacija za šut, tražili smo šansu za gol. Naš ritam igre u drugom delu je pao, posebno u napadu, tako da je poraz bio neminovan. Ne mogu da bude kompletno zadovoljan učinkom svih igrača. Do juna meseca imamo dosta toga da korigujemo. Sa još par igračica, mislim da će mnogo spremnije dočekati baraž sa Austrijom.“