Pobeda Srpkinja i za kraj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Pobeda Srpkinja i za kraj!

Pobeda Srpkinja i za kraj!

Srpkinje su završile „Trofej Srbije“ onako kako su i počele. U utakmici koja je zatvorila trodnevni turnir na Banjici Srbija je pobedila Makedoniju 29-23(13-9). Najefikasnija igračica utakmice bila je Andrea Lekić sa 9 golova što joj je ujedno donelo i priznanje za najboljeg strelca turnira. Kod Makedonki Portjanko je postigla 8 golova. Sigurnija odbrana sa solidnim golmanima(Tomašević 10, Đerić 8, Tatalović 3), organizovaniji i raznovrsniji napad doneli su miran tok susreta i pobedu koja nije ni dolazila u pitanje.

U prvih 15 minuta viđeno je malo golova(ukupno 8), dosta odbrana golmana i priličan broj grešaka na obe strane. Tomašević je otvorila susret odbranom, Đorđević u napadu iznudila penal koji je realizovala Lekić i Srbija je došla do početnog vođstva. Portjanko, Noveska i Mečevska su uzvratile i prednost je prešla na njihovu stranu, ali samo do 16 munuta kada je Nikolić pogodila za 5-5. Minut kasnije Lekić je u dva navrata posle odbrana Tomašević donela 7-5 da bi sa golom Filipović prednost porasla na +3. Od tog 20 minuta do kraja utakmice više nije ni bila ugrožena. Bartošić, Števin,Filipovic i Cvijić pogađaju do isteka poluvremena za 13-9.

U nastavku je kapiten Đerić stala na gol, Lekić i Damnjanović su vezale par golova i Srbija je u 36 minutu imala 17-10. Dinevska je odbranila par teških lopti i Portjanko je uz malenu Nikolovsku i Gjorgijevsku na kratko smanjila prednost. Samo na kratko jer Srpkinje nisu sebi dopustile greške koje bi mogle promeniti nešto do kraja. Golovima Bartošić u 54 minutu Srbija stiže do maksimalnih +10(27-17) i do kraja se igralo dosta opušteno pa su Makedonke ublažile poraz na pristojnih -5.

VIDEO-nagrada za Lekic(najbolji strelac turnira)