EHF LŠ: Budućnost do prvog boda protiv Bresta - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EHF LŠ: Budućnost do prvog boda protiv Bresta

EHF LŠ: Budućnost do prvog boda protiv Bresta

U okviru 4. kola DELO EHF Lige šampiona, Budućnost je na svom terenu osvojila prvi bod u novoj sezoni, remiziravši sa Brestom 22:22 (12:12). Crnogorski šampion je imao poslednji napad i priliku da ostvari pobedu, ali je šut Andree Lekić zaustavila Sandra Toft.

Izabranice Dragana Adžića su odigrale izvanredno u odbrani, ali ostaje žal zbog dva katastrofalna napadačka intervala od po čak devet minuta bez postignutog gola. Prvi se desio krajem prvog i početkom drugog poluvremena, a drugi sredinom nastavka. Kada se to uzme u obzir, bod dođe kao pravo čudo, ali je preovladavajući utisak da je malo više koncentracije u zicer situacijama nedostajalo za prvi trijumf.

Briljirale su golmanke na obe strane u drugom poluvremenu, Arenhart i Toft, Budućnost je lako ispustila velikih 17:13, pa je u samom finišu bila u konstantnom zaostatku. Ipak, u poslednjem minutu je domaći tim došao u poziciju da ima poslednji napad, nakon što je brazilka Arehnhart odbranila zicer Slađani Pop-Lazić. Pred suprotnim golom, pokušaj njene zemljakinje Andree Lekić nije bio dovoljno dobar za Sandru Toft.

Budućnost u narednom kolu gostuje Borusiji Dortmund, a sedmicu kasnije u evropskom klasiku dočekuje mađarskog giganta Đer.

BUDUĆNOST – BREST (12:12)

Podgorica – „Bemax arena“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Alpaidze i Berezkina (Rusija). Sedmerci: Budućnost 4 (4), Brest 2 (0). Isključenja: Budućnost 6, Brest 10 minuta.

Budućnost: ARENHART (11 odbrana i sedmerac), Vujisić, RADIČEVIĆ 6 (4), Popović, Džaferović 2, Novović, A. Marsenić, BRNOVIĆ 3, PINO 6, MASLOVA 1, Ramusović, LEKIĆ 2, MEHMEDOVIĆ, Kadović, Grbić, Vukčević 2.

Brest: Kiniju, DARLO (dve odbrane), Toft (10 odbrana), Moni 1, Tublan 1, Tisije 1, GROS 4, GULDEN 1, LASURS 5, Nijakate 1, Katani, Pop-Lazić 3, FOPA 1, JAUKOVIĆ 2, KOATANEA 2, Jariž.