EP KADETKINJA: Ubedljiv poraz domaćina, slavile Slovenija i Hrvatska - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EP KADETKINJA: Ubedljiv poraz domaćina, slavile Slovenija i Hrvatska

EP KADETKINJA: Ubedljiv poraz domaćina, slavile Slovenija i Hrvatska

Šok za domaćina Evropskog prvenstva za kadetkinje. U prvom kolu, Makedonija je katastrofalno poražena od favorizovane Švedske 32:16 (14:11). U fantastičnom drugom poluvremenu, Šveđanke su pokazale da su u najužem krugu kandidata za osvajanje titule.

Makedonke su bile konkurentne u prvih 20 minuta i držale egal do rezultata 8:8, zahvaljujući dobroj 5-1 odbrambenoj zoni. Od tog trenutka kvalitet je počeo da dolazi do izražaja, a razlika je rasla do kraja meča.

U drugom meču grupe A, Slovenija je savladala Češku sa 39:33. Pobedom su krenule i Hrvatice, 24:22 protiv Holandije.