EP U17: Mađaricima zlato, Hrvatska do najvećeg uspeha u istoriji - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EP U17: Mađaricima zlato, Hrvatska do najvećeg uspeha u istoriji

EP U17: Mađaricima zlato, Hrvatska do najvećeg uspeha u istoriji

Pobedom u finalnoj utakmici nad Nemačkom 25:19 (12:10), ženska reprezentacija Mađarske do 17 godina osvojila je Evropsko prvenstvo u Podgorici i nastavila apsolutnu dominaciju ove zemlje u mlađim kategorijama, kada je rukomet za dame u pitanju.

Mađarice nije omelo ni rano vođstvo Nemica od 4:0. Predvođene Lilijanom Černjanski i Julijom Farkaš, već do poluvremena su preokrenule, a pitanje pobednika rešile u 47. minutu, kada su povele sa 20:14. Nemice nisu uspele da postignu pogodak u prvih deset minuta nastavku, i tu su izgubile korak. Podsetimo, Mađarska je ovog leta odbranila titulu prvaka Evrope i juniorskoj konkurenciji, trjumfom na turniru u Sloveniji.

U meču za treće mesto, Rusija je bila bolja od Danske 37:30 (17:16).

Hrvatska je takmičenje završila na petom mestu trijumfom nad Norveškom 33:21 (18:10), i tako ostvarila svoj najveći uspeh u istoriji, u takmičenjima ove uzrasne kategorije. Uz to, levo krilo Katja Vuković zavredila je mesto u idealnoj postavi turnira.

Domaćin Crna Gora završio je na osmom mestu, usled poraza od  Rumunije 30:24 (15:11)