FCK preslišao Viborg! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet FCK preslišao Viborg!

FCK preslišao Viborg!

Ponovo je došao dan kada je Anja Andersen sa svojom ekipom preslišala Viborg. Nekada je to radila sa projektom Slagelse, sada po svemu sudeći počinje novu etapu sa FCK-om. Oslabljene šampionke sa samo 4 izmene na klupi, nisu se predale bez borbe, ali su oružje položile već u prvih 30.minuta kada je na semaforu pisalo 12-5 za ekipu Kopenhagena. Posle maksimalnih +11 u 50.minutu(18-7), Lungu, Krause i Turey su smanjile gas do kraja i dopustile da Althaus i kompanija dođu do pristojnijeg rezultata. Zapažen debi u porazu Viborga imala je Katarina Bralo sa visokim procentom odbrana(60%).

FCK – Viborg  25-17 (12-5)
FCK:
Carmen Amarei 6, Emiliya Turey 5 (3), Nadine Krause 4, Maja Savic 3, Marianne Bonde 3, Melanie Smith Nielsen 1, Tanja Milanovic 1, Julie Transel 1, Linn-Kristin Riegelhuth 1.
Viborg: Rikke Skov 6 (1), Henriette Mikkelsen 3, Anja Althaus 3, Gorica Acimovic 2, Line Thorius 2, Dianne Møller 1.

Novi poraz Aalborga više nikoga i ne iznenađuje. Ovaj put iz Gigantium arene, bodovi su otišli u Randers posle poraza 24-19. Jelena Erić je postigla 4 gola za Randers, dok je Ana Vojčić ponovo bila odlična na golu Aalborga sa 16 odbrana(48%).

Aalborg DH-Randers HK 19-24 (12-17)