Hrvatice lako sa Srpkinjama u Novigradu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Hrvatice lako sa Srpkinjama u Novigradu

Hrvatice lako sa Srpkinjama u Novigradu

Reprezentacija Hrvatske, savladala je u prvom prijateljskom meču selekciju Srbije 36:29 (18:12). Meč je rešen već u prvom poluvremenu. Do 23. minuta selektor Hrvatske, Vladimir Canjuga je isprobao sve što je hteo i video koliko je njegova ekipa spremna za Svetsko prvenstvo u Brazilu. Naime, tada je rezultat glasio 17:6. On zatim, kao dobri domaćin, iz igre izvodi Tatari, Zebić, Penezić, Jovetić i Milanović-Litre, a u igru ulaze igračice sa manjom minutažom, što je omogućilo Srpkinjama da se za nekoliko minuta, rafalom golova Pop Lazić,Ognjanović i Damnjanović, približe domaćinu i na odmor odu sa prihvatljivih sedam golova u minusu 19:12. U nastavku su Hrvataice održavale prednost iz prvog poluvremena, stalno kombinujući postavu na terenu i bez mnogo utroška snage, dok su Srpkinje pokušavale bezuspešno da ih sustignu.

HRVATSKA – SRBIJA 36:29 (18:12)
Novigrad dvorana : 500 gledalaca
Igračica utakmice: Maja Zebić -Hrvatska
Hrvatska: Grubišić, Žderić,Tatari 6, Kirinđić 1,Jovetić 3, Šerić, Petković, Gaće 3,Pušić 2, Horvat 1, Franić 3, Penezić 4, Jelčić, Lovrić 1, Zebić 5, Milanović 2, Peraica 3, Đono, Ježić 2.

Sedmerci 1/1
Kazne 4 minuta

Srbija: Nikolić, Krpež 5, Popović 4, Koperec,Števin, Dmitrović 2,Matić, Živković, Kačarević, Vučković, Erić 2, Pop Lazić 7, Janjić, Ognjenović 3, Cvijić 2, Liščević 1,Milošević, Damjanović 3, Bartošić, Čolić.

Kazne –

-U prvih 15 minuta utakmice, akda je igrala udarna postava, bilo je 17 : 7. Naporno smo radili 13 dana, tako da smo morali da menjamo i odmaramo igračice, te se odmah po rezultatu videlo kada je ušla durga postava. U drugom poluvremenu smo igrali bez Milanović –Litre, Horvat, Penezić, Grubišić i bilo je egal. Zadovoljan sam pristupom, posle dva poraza u Crnoj Gori. Moramo i sutra da ponovimo istu igru, te na svetsko prvenstvo odemo puni samopouzdanja, rekao je  izbornik Hrvatica Vladimir Canjuga.

Srpkinje nezadovoljne izdanjem u prvom delu igre, ali grade optimzam na osnovu igre u drugom poluvremenu.

-Prvo poluvreme strašno loše, drugo znatno bolje. Izgubili smo utakimicu i moramo da izvučemo pouku. Ušli smo sa puno respekta u utakmicu, ali nisu bolji od nas. Imali smo veliki broj promašenih zicera u prvom pluvremenu i pokušali smo da jurimo rezultat,te da stignemo Hrvatice, nije nam uspelo. Vratili smo se u drugom poluvremenu, međutim, to nije bilo dovoljno, rekao je selektor Srpkinja  Saša Bošković.

Hrvatice i Srpkinje u nedelju do 15 sati igraju drugu utakmicu.