Turnir u Parizu: Ruski bedem previsok za Crnu Goru - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Turnir u Parizu: Ruski bedem previsok za Crnu Goru

Turnir u Parizu: Ruski bedem previsok za Crnu Goru

Jedna od najjačih provera pred početak Svetskog prvenstva u Brazilu dešava se u Parizu gde na turniru "Razel" učestvuju Rusija, Crna Gora, Tunis i domaćin Francuska. U prvom polufinalu Rusija je bez većih teškoća slomila otpor Crne Gore u pobedi 35-30(15-14). Trefilov je stalnim izmenama bez promene ritma domonstrirao zašto je njegova ekipa prvi favorit u Brazilu.

Svih 18 devojaka ruskog tima dalo je doprinos pobedi u solidnoj minutaži gde se samo golmani i krilo Uskova(paradoks jer je igrala najduže-36 minuta) nisu upisali u strelce. Na drugoj strani, Adžić je najveći deo meča igrao sa najjačom postavom što uz loš učinak golmanki( Vukčević 6 odbrana, Milenković 2 odbrane, naspram 10 odbrana Sidorove i 9 Sejdokine) nikako nije moglo da bude dovoljno protiv Rusije koja odavno nije okupila ovako jak sastav pred neko takmičenje.

Najviše golova upisale su Bulatović(8) i Popović(6), odnosno Davidenko(6) na drugoj strani .