Hrvatice u Makedoniji! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Hrvatice u Makedoniji!

Hrvatice u Makedoniji!

Epilog više nego zanimljivog revanš meča u Kutini za odlazak na Evropsko prvenstvo je poznat. Hrvatska neće propustiti svoje sedmo uzastopno pojavljivanje na velikim takmičenjima, dok će Crna Gora na svoje prvo sačekati sledeću priliku. Hrvatska je posle 60 minuta velike borbe slavila rezultatom 31-23 i tako nadoknadila minus iz prvog meča u Podgorici. Domaći tim sasvim zaluženo slavi plasman na EP, ali je prava šteta što je i jedna od ove dve reprezentacije morala da propusti smotru najboljih selekcija Evrope. Najefikasnija u redovima Hrvatske bila je Andrea Penezić sa 9 golova dok su za Crnu Goru po 7 postigle Marija Jovanović i Bojana Popović.

Crnogorke su bolje otvorile utakmicu, povele 3-1 golovima Popović i Jovanović dok je Hrvaticama trebalo dobrih 10 minuta da dođu do igre i preuzmu inicijativu koja je kasnije trajala čitav meč. Od trenutka kada je Dijana Golubić jednu tešku situaciju u kontri pretvorila u gol za izjednačenje 3-3, a u sledećem napadu prva figura meča, Andrea Penezić pogodila za prvo vođstvo, sve je krenulo na bolje za domaći tim. Crnogorke su mnogo grešile u napadu, odbrana nije bila tako jaka, a ključni igrač Bojana Popović nije uspela da ponovi sjajnu partiju iz Podgorice. Ulaskom Horvat i Palčić uz već tada razigranu Penezić Hrvatice su stigle do +6 i pred kraj prvog poluvremena, tako da su u drugi deo ušle dosta rasterećenije. U nastavku se golmanka Jelčić potpuno iskupila za loše izdanje u prvom meču zaustavljajući šuteve sa svih pozicija. Penezić je nastavila svoju seriju razornih šuteva sa 9 metara, dok je veliku pomoć imala od Lovrić, Golubić i Horvat. Sa druge strane Popović, Jovanović i Radičević nisu bile dovoljne da se zabeleži bolji rezultat u ovom meču.

HRVATSKA – CRNA GORA 31:23 (16:10)

HRVATSKA: Jelčić (14 obrana), Tatari, Golubić 4, Ambroš 1, Arslanangić 1(1), Pušić 1, Palčić 4, Horvat 4, Pasičnik 2, Penezić 9, Franić, Lovrić 4, Zebić 1, Borozan (penal).

CRNA GORA: Milenković (3 obrane), Barjaktarović (8 obrana, 2 penala), Pavićević, Radičević 4, Đurović, Jovović 1, Miljanić, Jovanović 7(1), Vlahović 2, Savić 1, Selmanović, Popović 7, Orlandić 1, Radović.