Poraz koji ostavlja nadu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Poraz koji ostavlja nadu!

Poraz koji ostavlja nadu!

Reprezentacija Srbije poražena je u prvom meču baraža za Svetsko prvenstvo na gostovanju u Žubriju reprezentaciji Češke, 38:33 (17:15). Ovaj rezultat daje realnu šansu da u Nišu, Srbija može izboriti plasman na Svetsko prvenstvo u Hrvatskoj. Ipak, ako se zna da su izabranici Jovice Cvetkovića vodili sa 29:27 u 47. minutu i da u poslednjih šest minuta nisu postigli gol, onda razloga za gorak ukus u ustima ima. Ono što raduje, jeste maestralna partija "Bombardera sa Bukulje", Momira Ilića, koji je sa fantastičnim procentom šuta od 16/18, ušao među rekordere, kada su igre za nacionalnu selekciju u pitanju. Takođe, pohvalu zaslužuje golmanski par Stanić- Počuča, kao i mladi, a već hladnokrvni Dobrivoje Marković.

Srbija je krenula sa postavom Ilić-Vučković-Stojanović na bekovima, Nikčević i Prodanović su bili na krilima, Nikolić na crti, a Počuča na golu. Pripremljena taktika za Čehe, bio je "flaster" na Filipu Jihi, najopasnijem šuteru protivnika. Česi su bili u laganoj rezultatskoj inicijativi tokom prvog dela susreta. Najviše problema srpskim reprezentativcima je zadavao Sobol sa desnog krila. Ipak, sjajna šuterska serija Momira Ilića i par dobrih odbrana Darka Stanića, dovode Srbiju do prednosti od 11:10 u 23. minutu. Česi traže tajm-aut, i posle pauze uz probuđenog Filipa Jihu ponovo uspostavljaju rezultatsku kontrolu, i odlaze na poluvreme sa +2, 17:15.

Početkom drugog dela, Češka odlazi na +3 (19:16, 34.minut). Nikolić i drugovi sastavljaju odbranu i preko realizovanih kontranapada Dobrivoja Markovića, Srbija poravnjava na 22:22 u 40. minutu, a ubrzo prelazi u vođstvo (23:24), kada selektor "Knedlički", Pavel Pauza ponovo traži tajm-aut (41. minut). "Orlovi" nastavljaju u dobrom ritmu, Momir Ilić rešeta Štohla i Slabog na golu domaćina, a na semaforu u 46. minutu piše, 27:29! Tada dolazi do pada u igri naše reprezentacije. Poslednji put vodimo u 49. minutu (29:30). Jiha sa pozicije, a Jan Filip iz kontre, posle naših neuspešnih napada, okreću na 32:30 u 51. minutu. Poslednji put izjednačavamo u 52. minutu (32:32), a poslednji gol za Srbiju postiže Ilić u 55. minutu za 34:33 za domaćina. Poslednjih šest minuta, na golu briljira Slabi, a Česi dobijaju sa 4:0 za konačnih 38:33.

Češka – Srbija 38:33 (17:15)

Žubri, Gledalaca : 800
Sedmerci: Češka (7 (5) Srbija 9 (7)
Isključenja: Češka 4 minuta, Srbija 14 minuta
Češka: Štohl (14 odbrana), Sobol 8, Vitek 5, Jiha 8, Hrubi 4, Horak 3, Mraz 2, Filip 3, Slabi (7 odbrana) Nočar 2, Vranji 2, Lihocki 1.
Srbija: Počuča (7 odbrana), Nikčević 2, Bojinović, Anđelković 1, Vučković, Nikolić 2, Stojanović 3, Ilić 16 (7), Stanić (12 odbrana), Marković 3, Vujin 2, Šešum 1, Toskić 1, Prodanović 2.

Selektor Jovica Cvetković: 50 minuta utakmice držali smo konce igre u svojim rukama. Domaćinu su značajno pomogle sudije, naročito u periodu kada je naš tim, veoma borbenom igrom, poveo 2 razlike sredinom drugog poluvremena. Imali smo loša rešenja za blokersku 6:0 Češke. Rezultat nije pravi odraz stanja na terenu i verujem da će u Nišu biti potpuno nova priča.

Ratko Nikolić: Kontrolisali smo skoro čitav meč, ali su nas greške odvele u poraz od 5 golova razlike. Uveren sam, a i večeras smo pokazali da možemo da igramo protiv reprezentacije Češke, da ćemo se u Nišu mi radovati i kvalifikovati na Svetsko prvenstvo u Hrvatsku.