Hrvatska lekcija Srbiji! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Hrvatska lekcija Srbiji!

Hrvatska lekcija Srbiji!

Najbolje rukometašice Hrvatske održale su rukometni čas Srbiji tokom drugog poluvremena u utakmici drugog kola „Trofeja Srbije“. Možda prevelika razlika na kraju 25-35(15-15), ali svakako više nego zaslužena pobeda Hrvatica. Lovrić se igrala sa odbranom Srbije, pogađala i držala konce igre Hrvatske, Penezić je šutevima spolja pokazala svoj repertoar, dok su krila Golubić i Pušić demonstrirale preciznost. Srpkinje su samo periodično dobro igrale, ali suviše često bez rešenja u napadu i sa nepovezanom odbranom. Nedovoljno i za slabije ekpe od Hrvatske. Sve zajedno, nadamo se da je ovo samo dobra lekcija za izvlačenje pouka kako ne treba igrati.

Markov je krenuo sa Tomašević na golu, krilima Bartošić i Krpež, bekovskom postavom Damnjanović, Lekić, Dmitrović i sa Rajović na crti sa tim da su se Cvijić i Dmitrović menjale u odbrani. Zovko je na drugoj strani krenuo sa Knezović na golu, Golubić i Pušić na krilima, sa bekovskom trojkom Penezić, Lovrić, Horvat i na crtu je stala Ambroš. Videli smo dva različita poluvremena. Prvo u kome je odlična Tomašević sa 13 odbrana(od ukupno 17) pokrivala nedostatke u odbrani kojih je bilo i tada, ali nisu eskalirali kao u drugom poluvremenu. Dmitrović je sa 5 golova uz pomoć Lekić i Rajović držala ravnotežu u napadu. Nismo se ni tada snalazili na odbranu 5-1 koja je odsekla kreativnost Lekić, ali se ipak nekako dolazilo do golova. Rezultatska klackalica je u prvom delu bila više na strani Srbije, ali su Golubić i Penezić već tada započele golgetersku seriju da bi pred pred kraj poluvremena Lovrić sa tri vezana gola iz polukontri odvela Hrvatsku na 15-15 posle prvih 30 minuta.

Početak drugog dela doneo je odmah gol Pušić, Jelčić je odbranila penal Lekić, da bi u sledećem napadu Lovrić iznudila isključenje Rajović i penal koji realizuje Petković. Ista igračica u sledećem napadu pogađa sa 9 metara i vodi Hvatsku na +3(15-18). Prvi gol u nastavku za Srbiju donosi Cvijić iz penala, a u narednim minutima Lovrić i Lekić solo akcijama razmenjuju golove. Od 20-22 u 41.minutu, Hrvatska pravi 0-5(zahvaljujući odbranjenom penalu Knezović, odbranama Jelčić, isključenju Števin i greškama Srpkinja u napadu) i tako dolazi do +7 u 48 minutu kada Markov konačno uzima tajm aut. Bezidejni napadi bez šuta spolja se nastavljaju, odbrana i dalje ne funkcioniše pa ni promenjena postava sa Đerić, Trifunović, Matić, Koperec ne donosi napredak u igri. Prednost Hrvatica raste iz minuta u minut do maksimalnih +11 minut pre kraja. Dmitrović sa penala tokom poslednjeg minuta smanjuje na 25-35 za kraj, a to je bio znak da pubika, koja je za razliku od petka sada brojnošću zaslužila prelaznu ocenu, lagano nestane sa tribina zbunjena svim onim što je videla...