Zdravko Zovko:"Hvala publici!" - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Zdravko Zovko:"Hvala publici!"

Zdravko Zovko:"Hvala publici!"

Zdravko Zovko, selektor Hrvatske: „Jako sam srećan što nije bilo nikakvih problema i što je bilo lepo igrati ovde. Zahvalio bih publici, koja nas je dočekala aplauzom i mislim da je to normalno i da će tako biti i u budućnosti usvim sportovima. Verujem da će i u Hrvatskoj tako biti, kada Srbija bude gostovala. Što se tiče utakmice, imali smo problema u prvom delu jer je srpska golmanka branila odlično. U drugom delu digli smo ritam i protivnice to nisu mogle pratiti. Igra iz drugog dela svakako nam mora biti pokazatelj kako treba igrati u kvalifikacijama protiv Francuske. Čestitam još jednom publici, koja je došla u velikom broju i korektno navijala. Imali smo jedno dosta slabo prvo poluvreme, ali smo u drugom delu susreta odigrali znatno angažovanije u svim segmentima igre i na kraju zasluženo pobedili.

Pitanje novinara za Zovka odnosilo se na njegovu izjavu u najavi turnira da je kompletna Srbija jedna od najjačih ekipa Evrope. Na pitanje koja je to kompletna Srbija, Zovko je rekao: “Ja imam jednu vašu reprezentativku, Đokić, koju treniram u Podravci. Ima tu igračica koje igraju u Danskoj, i sa njima, bez Popović i Savić, Srbija ima jednu od najjačih selekcija Evrope. Mogu samo reći da je to šteta za rukomet na reprezentativnom nivou. Šteta je što na velikim takmičenjima nemamo priliku uživati u njihovim kvalitetima. Mislim da sam time sve rekao.“

Dragan Markov,selektor Srbije:“ Zahvalio bih se publici, koja je danas došla u puno većem broju, nego juče. Bila je maksimalno korektna, želela da podrži našu reprezentaciju i hvala im na tome. Čestitao bih Hrvaticama na dobroj igri i zasluženoj pobedi. Što se tiče meča, mislim da smo se 30-35 minuta držali nekih stvari, koje smo dogovarali pre utakmice. To je neki sistem, koji želimo da postavimo na dalje. Do tada je to i funkcionisalo. U prvom delu smo imali dosta čistih promašenih šuteva. U drugom delu je došlo do pada i u odbrani, bez agresivnosti, bez pomeranja. Hrvatice su lako dolazile u čiste situacije za realizaciju. Samim tim stvarala se nesigurnost i žurba u napadu, da se razlika stigne, a to je iskusna selekcija Hrvatske lako kažnjavala. Ostaje nam u narednom periodu da sve ovo izanaliziramo, da se sutra vratimo protiv Makedonije i nastavimo dalje da radimo. Kada izgubite sa 10 razlike, nema razloga za zadovoljstvo, to je sigurno. Ako želimo da budemo ozbiljna reprezentacija, ovakvi padovi, kao ovaj u drugom poluvremenu su nedopustivi. Sigurno da ne mogu da budem zadovoljan. To prvo poluvreme možda jeste neki model kako želimo da igramo, ali može to mnogo bolje i kvalitetnije. Ako želimo da budemo ozbiljna reprezentacija i ekipa ne smemo da dozvolimo onakav pad, ogroman pad u drugom poluvremenu.“

Marina Dmitrović, desni bek Srbije:“Na poluvremenu je bilo 15-15 do kada smo se držali nekog dogovora iz svlačionice i onoga što smo radili ovih nekoliko dana koliko smo imali na treninzima. To je funkcionisalo dobro, odbrana korektna kao i napad. U drugom poluvremenu počeli smo neorganizovano da igramo, da žurimo i da srljamo. Odbrana nije funkcionisala kako treba što se i videlo po rezultatu.“