Hrvatska sedma na svetu - Andrea Penezić najbolji levi bek planete! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Hrvatska sedma na svetu – Andrea Penezić najbolji levi bek planete!

Hrvatska sedma na svetu – Andrea Penezić najbolji levi bek planete!

Rukometašice Hrvatske, osvojile su sedmo mesto na SP u Brazilu, pošto su u poslednjem nastupu u Južnoj Americi savladali najbolju selekciju Afrike, Angolu 32:29 (14:13). Predvođene odličnom Majom Zebić (11), Hrvatice su uspešan nastup na najvećem planetarnom takmičenju okončale osmehom.

Statistika

——————————————————————————

Najbolja hrvatska rukometašica, Andrea Penezić, izabrana je u idealnu postavu Svetskog prvenstva u Brazilu kao najbolji levi bek. Ona je svojim golgeterskim učinkom (49 golova) doprinela da Hrvatska ispuni cilj, plasman u olimpijske kvalifikacije, zauzevši sedmo mesto u konačnom plasmanu turnira u Brazilu.

Veliko priznanje za levog beka slovenačkog Krima, došlo je nakon što je posle preliminarne faze EHF Lige šampiona, osvojila titulu najboljeg strelca najkvalitetnijeg klupskog takmičenja.

levo krilo: Emilia TUREI (RUS)
desno krilo: Carmen D. MARTIN (ESP)
pivot: Heidi LOKE (NOR)
levi bek: Andrea PENEZIĆ (CRO)
srednji bek: Allison PINEAU (FRA)
desni bek: Line JORGENSEN (DEN)
golman: Chana MASSON (BRA)