Remi u Novom Sadu - "Deda mraz" Milić doneo Partizanu jesenju titulu? - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Remi u Novom Sadu – "Deda mraz" Milić doneo Partizanu jesenju titulu?

Remi u Novom Sadu – "Deda mraz" Milić doneo Partizanu jesenju titulu?

3 komentari

U derbiju 13. kola Merkur Osiguranje Super lige između Vojvodine Železničar i Partizana, nije bilo pobednika – 26:26 (16:11). U solidno popunjenoj velikoj dvorani "SPENS-a" (3500), najgledanijem rukometnom meču u zadnjih dosta godina, najblaže rečeno, nije se umiralo u lepoti, što je odrednica i prvog ovosezonskog okršaja dveju ekipa u Super kupu . Grubi startovi, bespotrebne gestikulacije i nervoza, primarni su utisak svega viđenog u sudaru dve najbolje srpske ekipe u dosadašnjem delu prvenstva. Da li važnost utakmice ili šta drugo, tek nismo se nagledali tečnosti i kvalitetnog rukometa u Novom Sadu.

Crno-beli su do boda, koji praktično znači završetak polusezone na prvom mestu, došli zahvaljujući dve odbrane Strahinje Milića, koji je prvo odbranio sedmerac Vukoviću, a nakon neiskorišćene šanse Beograđana za trijumf, u poslednjem napadu Vojvodine odbranio i šut sa desnog krila istom igraču. Vojvodina je imala velikih 17:11 na startu drugog poluvremena, posle odlično odrađenog prvog, ali joj to nije bilo dovoljno da privede mirno meč kraju.  Ekipa Aleksandra Brkovića se vratila u život serijom 4:0, a do kraja utakmice, igralo se u egalu. Raspucali su se bekovi crno-belih, dok je na drugoj strani, odličan bio Stevan Popov (8), koji je još jedan derbi meč odigrao bez greške. Efikasan je bio i Vuković, sve do poslednjeg minuta, a na golu je dobru rolu imao Stanko Abadžić.

VOJVODINA: Radosavljević 3(3), Vuković 7(2), Popov 8, M. Radišić, Barišić 3, Veselinov, Stjepanović, Abadžić (16 odbrana), Sudžum 2, Lončar, Damjanović (2 odbrane), B. Radišić, Čupković, Marjanac 2(1), Milošević 1.

PARTIZAN: Vasić (tri odbrane), Milošević 4, V. Ilić, Mandić 4, Radanović, Dimitrijević 5, Maksić 5(4), Milić (osam odbrana i sedmerac), Radivojević, Babić, N. Ilić 2, Milinić 2, Kostadinović, Mešter 4, Marsenić, Potić.

igrač utakmice: Stevan Popov

U Nišu su Železničar i Crvena zvezda remizirali – 34:34 (12:17).

Metaloplastika – Radnički 32:30.
Požarevac – Jugović 25:23