I dalje u igri: Razigrana Slovenija rutinski sa Korejom - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet I dalje u igri: Razigrana Slovenija rutinski sa Korejom

I dalje u igri: Razigrana Slovenija rutinski sa Korejom

Treća pobeda slovenačke reprezentacije na 26. Svetskom prvenstvu.

Fantastičnom igrom u prvih 15-ak minuta, reprezentacija Slovenije je sebi širom otvorila vrata prvom trijumfu u drugom krugu. Selekcija Dragana Adžiča je nadigrala Koreju 31:27 (19:14), i tako ostala u igri za četvrtfinale, za šta če izvesno biti neophodne pobede nad Norveškom u petak i Austrijom u nedelju.

Praktično je sve rešeno u prvih 20 minuta. Gros, Masvar, Stanko, Ljepoja, Varagić i drugarice bile je neuhvatljive za Korejke, ali je sve kretalo iz dobre odbrane. Imala je Slovenija nekoliko akcija za špice, kako iz kontri tako i iz pozicionih napada, za širok osmeh Dragana Adžića sredinom prvog poluvremena, kada je na semaforu pisalo 9:4.

Uspele su Korejke dva puta do odlaska na odmor da priđu na minus dva, pre svega zahvaljujući golmanki Riju i odličnoj Hju, koja je većim delom meča sama igrala u napadu. Ipak, već početkom nastavka je razlika narasla na plus osam, a nedugo zatim postala i dvocifrena – 26:16.

Pitanje pobednika je rešeno, pa je i Adžić promešao karte, što je azijska reprezentacija iskoristila da ublaži poraz.

Nepogrešiva je bila Mavsar sa devet golova, odlična Varagić na desnom krilu sa sedam, i Ljepoja na crti sa šest. Pet puta je pogodila Ana Gros. Na drugoj strani 12 golova Riju, ali uz isto toliko promašaja.