Iz Banje se vidi titula! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Iz Banje se vidi titula!

Iz Banje se vidi titula!

I bi derbi! Vrnjačka Banja i Naisa odigrali su u nedelju tešku utakmicu 16.kola Super lige u lepoj, a pre svega i bučnoj atmosferi za koju su zaslužni domaći navijači “Urban crew”. Ulog je bio veliki, pobeda je donosila otvoren put ka tituli, a više sreće i umeća(čitaj Zlatu Paplacko) u ključnim trenutcima imale su igračice Vrnjačke Banje za konačnih, možda malo previsokih u odnosu na ono što smo videli, 24-20(12-12).

Treneri Milić i Jovanović nisu kalkulisali sa početnim postavama, tako da su se Paplacko, Krpež, Dmitrović, Živković, Trifunović, Budai i Stamatović našle preko puta Gončarove, Koperec, Kuzmine, Kaliničenko, Filipović, Bartošić i Rogan. Dmitrović je odmah ubacila u mrežu Gončarove “bombu” za početak i prvo vođstvo Banje. Stamatović se pridružila i najavila svoju odličnu partiju koja je zaista i trajala svim tokom meča. Odgovorile su Rogan i Filipović i Naisa je uhvatila priključak. Svaki put kada bi domaće igračice stvorile prednost od 2-3 gola, uglavnom posle odbrana Paplacko, Nišlijke su se uvek iznova vraćale. Pred kraj poluvremena Stefanović je sa dva gola uz pomoć Milošević povukla svoju ekipu do 12-12 na poluvremenu. Oštra igra sa puno prekida, ali i grešaka obeležila je, ne samo prvo poluvreme već i čitavu utakmicu.

I drugo poluvreme Dmitrović je odmah otvorila golom, pridružile su se Krpež i Stamatović za 15-12(32.minut). Bartošić i Koperec su posle odbrana Gončarove pogodile za izjednačenje u narednim minutima, da bi Pop-Lazić u 45.minutu donela prvu prednost Naisi kod rezultata 17-18. Isključenje Filipović iskorišćeno je da Krpež prvo izjednači, a Budai i Trifunović potpuno preokrenu rezultat na 20-18. Agresivna odbrana Banje sigurno je doprinela da Paplacko blista na golu i uspe da do kraja(poslednjih 15 minuta) utakmice primi čitava dva gola. Bartošić je probudila novu nadu golom za 20-19, ali je Ćosić solo akcijom u narednom napadu donela novih +2 koje su Stamatović,Trifunović i Budai do kraja samo povećale do konačnih 24-20.

Sa ovim novim bodovima iz duela sa najvećim konkurentom, i boljim međusobnim skorom, možemo konstatovati da se iz Banje trenutno vidi titula. Za neke tačnije prognoze, ipak ćemo sačekati još nekoliko kola, jer ima još da se igra…