Katastrofa Makedonije! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Katastrofa Makedonije!

Katastrofa Makedonije!

Rukometašice Makedonije teško su poražene u prvom kolu polufinalne grupe od Rusije 24:43 (12:15) i tako raspršile san o polufinalu. Da su Ruskinje svetska sila, znalo se i pre početka meča, ali ovakva egzekucija protivnika od strane olimpijskih vicešampionki na ovom prvenstvu još nije viđena. Podatak da su Ruskinje u drugom poluvremenu postigle čak 28 golova, sve govori! Najbolje akterke meča su bile Olga Levina (7 golova), Sedojkina na golu (17 odbrana – 52%) i Poltorotskaja (6), dok je najbolja Makedonka bila Natalija Todorovska sa pet golova.

Makedonke su odlično otvorile meč. U 13. minutu, izabranice selektora Gligorova su male čak i tri gola prednosti (9:6). Ipak "čelična odbrana Zbornaje Komande" u narednih deset minuta zatvara sve prolaze ka golu, a serija Ruskinja od 7:0 pravi razliku, koja će se pokazati kao uvod u katastrofu domaćina (9:13, 21m).

U drugom poluvremenu je viđena totalna dominacija igračica selektora Trefilova. Čak 28 golova u mreži Andrejeve i Naumoske ne ostavljaju puno prostora za smislen komentar. Jedino se Oksana Koroljeva nije upisala u strelce u timu Rusije. Što se tiče Makedonije, ovo će biti velika škola, ali Bujanova, Portjanko i ostale devojke i dalje imaju lepu šansu da u naredna dva meča protiv Švedske i Belorusije zabeleže dve pobede i dođu u situaciju da se bore za peto mesto, što bi bio najveći uspeh u istoriji makedonskog rukometa.