Kikinda na krilima bekova do pobede! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Kikinda na krilima bekova do pobede!

Kikinda na krilima bekova do pobede!

Iako je po mišljenju mnogih rukometnih zaljubljenika , susret između Naise i favorizovane Kikinde trebalo da bude igra mačke i miša , Nišlijke su se potrudile da ovaj duel dobije epitet pravog derbija . Nošene podrškom publike , ali i svojih navijača “Naisa Fans”-a, pesmom ‘Srce na teren’ borile su se do poslednjeg minuta i zaista dale sve od sebe na parketu veoma ispunjene hale Čair . Ipak , ispostavilo se da to nije bilo dovoljno i rukometašice Kikinde su po prvi put od svog postojanja odnele bodove iz Niša , pobedivši rezultatom 26:29 (12:11) . Najzapaženije kod domaćih bile su golman Dragica Tatalović sa 19 odbrana i Turanjanin sa 6 golova . Kod gošći , najefikasnije su bile bekovi Kresoja sa 8 golova , Števin i Bobrovnikova sa po 7 postignutih pogodaka .

A početak meča je obećavao divovsku borbu . Povele su Nišlijke sa 3:2 , ali je to bilo kratkog daha . Pokretan napad Kikinde , na čelu sa Dijanom Števin , uspeo je da preokrene rezultat u svoju korist 5:7 . Međutim , ni domaće igračice nisu klonule duhom , već su uspele preko raznovrsnog napada da izjednače rezultat na 8:8 . Ipak , nakon dve nesmotrene greške Toškovićeve i promašene kontre za vođstvo , Kikinda uspeva da vrati rezultatsku prednost na svoju stranu . U tim trenucima , Tatalović brani nekoliko važnih lopti i otvara šansu svojim saigračicama da se vrate u igru . A one su to i učinile i uspele su da na poluvreme odu sa golom prednosti 12:11 . Najveći problem u igri Naise u prvom delu susreta su svakako bili sedmerci , koje je Naisa dva puta promašila i time sebi otežala posao .

Sam start drugog poluvremena je bila prava noćna mora i za igračice i za navijače Naise. Promenom odbrane na 4-2 , Kikinda je uspela da iznenadi Nišlijke , koje su pravile nerazumljive greške u napadu i bukvalno poklanjale loptu protivniku koji je sve to znao da kazni na pravi način i napravi seriju od šest vezanih golova (12:17 , 37 minut) . Števin , Kresoja i Bobrovnikova su bile glavni pokretači napada Kikinde , sa neizbežnom Rajović na crti , koja je lako uspevala da izbori sedmerce za svoj tim . Nišlijke su , sa druge strane , igrale pomalo u grču i dalje su imale poteškoća sa dubokom odbranom Kikinđanki . Ali, se nisu predavale , krila Milošević i Turanjanin , ali i kapiten Stefanović su držale svoj tim koliko-toliko u igri . Ni Kikinda se nije proslavila pri izvođenju sedmeraca , pa su domaće polako i neprimetno uspevale da smanjuju razliku i da na jedanaest minuta pre kraja stignu i do nerešenog rezultata 22:22 . Iako je imala igrača manje , Kikinda je uspela da postigne dva gola i ponovo povede . Nišlijke su opet smogle snage i sustigle prednost protivnica i na pet minuta pred kraja i povedu sa golom prednosti 26:25 . Ali, to je bio i poslednji trzaj Naise na ovom susretu . Števin , Bobrovnikova i Kresoja su u narednim minutima prelomile susret i obezbedile Kikindi pobedu rezultatom 26:29 . Naisa je u ovaj susret ušla oslabljena s obzirom da se Dunja Tasić povredila na treningu , ali je uspela da se upiše u listu strelaca , odigravši nekoliko minuta .

NAISA – KIKINDA 26:29 (12:11)

Hala Čair , gledalaca : 900

NAISA : Tatalović 18 odbrana + sedmerac , Jovanović 1 sedmerac , Ćosić 1 , Turanjanin 6 , Koperec 3/1 , Tošković ,  Lapajne , Tasić 1 , Stojiljković 4/1 , Rogan 1 , Milošević 4 , Stefanović 5/1 .

Sedmerci : 7/4 Isključenja : 6 minuta

KIKINDA : Tošović 8 odbrana + sedmerac , Evdokimovič , Števin 7 , Rokić , Bobrovnikova 7/1 , Kresoja 8/3 , Matić 3 , Krpež 1 , Rajović 2 , Nišavić , Ristanović , Grujić , Mahilina 1 .

Sedmerci : 8/4 Isključenja : 6 minuta

DRAGICA KRESOJA , rukometašica Kikinde

“Pre svega bih želela da čestitam ekipi Naise na fer i korektnoj igri . Mi smo malo opušteno počele ovu utakmicu , povele su , nama je i pala malo koncentracija , ali smo uspele da se vratimo i sam rezultat je u našu korist”.

ORNELA ROGAN , rukometašica Naise

“Da smo u ovoj utakmici imale malo više sreće mogle smo da napravimo iznenađenje . Želim da čestitam svojim saigračicama na borbenosti i čestitke ekipi Kikinde na zasluženoj pobedi”.

DRAGAN NIŠAVIĆ , trener Kikinde

“Meni je drago što je ovo bio jedan uzbudljiv susret , koji ov
ako veoma pleni . Bilo je uzbuđenja i lepih poteza . Složio bih se sa kolegom da smo zasluženo pobedili , ali da su i oni pobedili ne bi bilo nezasluženo . Mi smo se spremali za ovu utakmicu , znali smo šta nas čeka i od igračica i od trenera . Oni su maheri za taktiku i navikli su na te derbi utakmice . Kod nas su tri igračice imale temperaturu , pa sam se gledao da sa manje trošenja snage dobijemo susret , ali kada sam video da je vrag odneo šalu , morali smo jedan period da uđemo maksimalno i to je na našu sreću dalo rezultata . Ovo je inače prva pobeda Kikinde u Nišu od kada je klub osnovan , što je meni drago”.

SVETISLAV JOVANOVIĆ , trener Naise

„Mi smo se definitivno pribojavali ove utakmice i da tako kažem nekog većeg poraza . Međutim , zaista sam oduševljen kako su devojke od samog starta odigrale . Ja pokušavam da dođem do njihovih glava i da smo ovako igrali u Vrnjačkoj Banji , pozitivno bi prošli . Utakmica je bila dosta kvalitetna i što se tiče Naise , a mislim da je i ekipa Kikinde pokazala svoju moć i kada je trebalo jednostavno prelomila utakmicu . Meni je jako žao što na ovoj utakmici Dunja Tasić nije mogla da pruži svoj maksimum , pošto se povredila na treningu , pa sam ja sad kalkulisao i pustio sam je par minuta . Ali tako da kažem nismo imali ni klupu . Zaista čestitam ekipi Kikinde na jednoj zaista korektnoj igri , prikazali su jedan kvalitet i želim im da do kraja protrče prve kroz cilj , jer zaslužuju to , a želim im uspeha i u Evropi . Ovo što bih hteo ovom prilikom da kažem , inače ne koristim ovakve prilike , u zadnje dve utakmice iako smo izgubili , mislim da je suđenje bilo korektno i fer i očekujem da tako bude do kraja prvenstva“.