Kikinda savladala Naisu u odloženom meču! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Kikinda savladala Naisu u odloženom meču!

Kikinda savladala Naisu u odloženom meču!

Večeras je odigrana poslednja utakmica 16.kola Super lige između Kikinde i Naise koja je odložena zbog obaveza oba kluba u evrokupovima. Veći broj raspoloženih igračica u redovima domaće ekipe i odličnih 20 minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno da Kikinda na kraju potpuno slomi otpor Naise i zabeleži pobedu 38-32(19-19). Osim što je bila najefikasnija sa 11 golova, Katarina Krpež je bila veliki pokretač igre svoje ekipe, a zapažene role imale su prodorna Jelena Živković, kao i Marina Pantić na golu u delu drugog poluvremena kada se lomio rezultat.

Kikinda je meč počela bez Dragice Kresoje koja se već pridružila pripremama makedonske reprezentacije, dok je u ekipi Naise prvi meč posle povrede kolena odigrala rovita Dunja Tasić. Malobrojna publika u dvorani "Jezero" videla je utakmicu u kojoj su odbrambeni zadaci bili u drugom planu, napadi su kratko trajali, a viđeno je puno brzih golova. Kikinda je povela odmah na startu i na svom kontu imala prednost tokom prvog poluvremena u rasponu od jednog do tri gola. Krpež, Števin, Nišavić i Ristanović su bez mnogo problema pronalazile put do mreže Tatalović, dok su na drugoj strani Koperec, Ćosić i Rogan držale ravnotežu. Nišlijke su prvi put izjednačile u 28.minutu upravo golom Koperec, ali je Živković brzo vratila +1 Kikindi. Na isteku poluvremena Koperec je posle faula Matić za sedmerac nezgodno pala na kuk i nije više ulazila u igru, a Stoiljković je realizovala taj penal za 19-19 na poluvremenu

Naisi je pripalo prvih pet minuta drugog dela kada je Tasić donela prvo vođstvo koje je ubrzo pretvoreno u +3 kod 21-24, ali to kao da je probudilo uspavanu Kikindu koja je od tada postala kolektiv i odigrala verovatno najboljih 20-tak minuta u poslednjih nekoliko utakmica. Nišavić je prvo prekinula seriju Nišlijki, pridružile su se Števin i Krpež, da bi Matić vratila +2 na konto Kikinde već u 40.minutu kod 27-25. Pantić je vezala nekoliko odbrana, a u napadu se nije znalo odakle preti veća opasnost jer su sve igračice Kikinde bile opasne po gol Tatalović koja im je ipak skinula nekoliko zicera. Rogan je postala usamljena u uspešnom napadu Naise i nije bila dovoljna da održi svoju ekipu u egalu, tako da je prednost domaćih uz nove golove Matić samo porasla do maksimalnih +6 na kraju.