Korejanke dele lekcije, Francuskinje izvukle bod od Španije - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Korejanke dele lekcije, Francuskinje izvukle bod od Španije

Korejanke dele lekcije, Francuskinje izvukle bod od Španije

KOREJA – DANSKA 25-24

Koreja je povela 2-0 u skoru protiv evropskih selekcija. Posle Španije, upisana je pobeda i nad Danskom, 25-24. Četiri boda iz dva meča na kontu šampionki Azije potvrdjuju tradicionalno visoke ambicije sa kojima stižu na svake OI. Povrede dve igračice u uvodnim mečevima možda će ih ometi na putu do cilja, ali podsetićemo, od Los Andjelesa 1984 do Pekinga 2008, Korejanke su bez medalje ostale samo u Sidneju 2000. Kući su u tom periodu sa 7 igara odnele 6 olimpijskih medalja.

NORVEŠKA- ŠVEDSKA 24-21
Norvežanke su se posle početnog šoka u meču sa Francuskom, vratile u kolosek i bez većih problema pobedile „staru mušteriju“ Švedsku, 24-21. Za ishod skandinavskog okršaja koji osim početnih 1-0 za Švedsku nije imao ni naznaka neizvesnosti, pobrinula se odlična Grimsbo na golu Norveške sa 21 odbranom (50%), dok su za golove u najvećoj meri bile zadužene Suland, Koren i Herem.

FRANCUSKA – ŠPANIJA 18-18
Meč koji je obeležio kompletno drugo kolo odigrale su Španija i Francuska. Razlog da žali za oba boda u remiju 18-18, ima Španija, dok Francuska i ovaj jedan slavi kao dva. Zašto? Posle prvog dela Španija je imala 10-7, razbranjenu Navaro(61%) i igru koju Francuska nije mogla da isprati. Slično je počelo i drugo poluvreme. Kada je Makarena u 47.minutu pogodila za 16-12, neko bi se i predao. Ne i Francuska. Dosledne u devizi „do kraja“, napravile su seriju 4-0 za osam minuta i stigle do izjednačenja 16-16. Španija se trgla, u poslednji minut golom Mange unela +2(18-16), ali… Nova akvizicija Budućnosti, Mendi je smanjila na 18-17, da bi lopta posle napada Španije završila u rukama probudjene golmanke Leynaud. Poslednji napad i asistenciju igračice utakmice Tervel, koja je na sebe odvukla deo odbrane, iskoristila je Pineau za sjajan šut i gol na sedam sekundi pre kraja. Podignute ruke Francuskinja za prvi remi ženskog rukometnog turnira u Londonu.